Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jeremy Clarkson zwolniony z BBC! 4

Fani Top Gear czekali na decyzję, co dalej z największą gwiazdą programu. Dzisiaj włodarze stacji dali im odpowiedź – Jeremy Clarkson został zwolniony z BBC. Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami Clarkson został zawieszony po tym, jak uderzył producenta programu.

Informację jako pierwszy podał Mark White, dziennikarz stacji Sky News:

Warto odnotować, że to nie pierwszy występek Clarksona. Wielokrotnie był on oskarżany o głoszenie rasistowskich i obraźliwych komentarzy. Pewnego razu opublikował na jednym z portali społecznościowych zdjęcie, na którym widniał on i otwarta puszka piwa. Clarkson oczywiście siedział za kierownicą auta. Dodatkowo w czasie zdjęć w Argentynie doszło do nieprzyjemnych wydarzeń, kiedy to ekipa produkująca Top Gear w pośpiechu musiała opuszczać ten kraj. A wszystko za sprawą rejestracji na jednym z samochodów, która odnosiła się do przegranej przez Argentynę wojny o Falklandy.

Na ten moment nie wiadomo co dalej z programem Top Gear. Współprowadzący motoryzacyjne show – James May i Richard Hammond nie zgodzili się na emisję kolejnych odcinków bez Jeremyego Clarksona.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Movieman 2015-03-25

Włodarze BBC nie strzelili sobie w stopę z pistoletu. Oni od razu rzucili sobie pod nogi granat. Dla mnie to oczywiste, że dużo gorzej na tym wyjdzie stacja aniżeli Jeremy :) I dobrze. Dawaj Jer do HBO!

bizarre Movieman 2015-03-25

Co do Clarksona, oczywiście się zgadzam.
Jednak jeśli chodzi o news, to trochę niekonsekwencja z twojej strony. Nawiązuję do newsu o książkach, gdzie twierdziłeś, że na fdb nie powinno być miejsca na newsy poza filmowymi i serialowymi. "Top Gear" nie da się określić jako serialu i tym bardziej sklasyfikowanie go jako "serial dokumentalny" to duże nadużycie, więc i news o nim średnio tu pasuje wg twojego toku rozumowania. Jasne, bliżej mu do filmu/serialu niż książce, ale wciąż daleko.
Ja w każdym razie jestem za tym, żeby pojawiały się tu różne newsy. :)

Movieman bizarre 2015-03-25

Yyy. Top Gear jak i postacie związane z tą serią są w bazie FDB :) Tak więc mój tok rozumowania jest jak najbardziej prawidłowy.

PS Dla mnie osobiście jest to serial dokumentalny, a jego tematem jest motoryzacja.
PS 2 Spodziewałem się nawiązania do tamtej wypowiedzi, ale myślałem, że autor tamtego newsa o książkach mi to wytknie :)

bizarre Movieman 2015-03-25

Jak wspomniałem wcześniej już samo umieszczenie "Top Gear" w bazie fdb jest błędne, bo to jest show/magazyn, a nie dokument. To prawie tak jakby do bazy dodać "Cafe Futbol" wraz z Borkiem i Kołtoniem :p
Pod tamtym newsem też po cichu byłem po stronie autora, głównie dlatego, że jestem za tym, żeby pojawiały się różne newsy kulturalne.

Movieman bizarre 2015-03-25

Cafe Futbol to program opiniotwórczy, w dodatku lecący na żywo, który nie jest w żaden sposób wyreżyserowany (if you know what i mean). A Top Gear łączy w sobie magazyn motoryzacyjny z serialem dokumentalnym, do tego każdy odcinek posiada jako taką fabułę i jest wyreżyserowany. Do tego jest podzielony na sezony, odcinki itd. W bazie imdb również się znajduje :)

bizarre Movieman 2015-03-25

Nadal mnie te argumenty w ogóle nie przekonują. Zbyt daleko do dokumentu, a zbyt blisko do (talk)showu. Większa dawka reżyserii i fabuły jest już w programach Jerry’ego Springera. ;)
Ja bym nie dodawał takich programów do bazy, ale jeśli jestem jedyny, to muszę się z tym pogodzić. :p

Movieman bizarre 2015-03-26

Ja też do bazy tego nie dodałem. Jednak jak już zobaczyłem, że w bazie znajduje się SERIAL Top Gear i wszystkie filmy Top Gear to wypadało takiego newsa opublikować ;)

Proszę czekać…