Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

(AKTUALIZACJA) Christopher Nolan będzie pracował dla Marvela? 8

W amerykańskiej prasie pojawiły się informacje, jakoby Christopher Nolan dostał ofertę pracy od włodarzy Marvela i Disneya. Tamtejsi dziennikarze spekulują, że brytyjski reżyser miałby zająć się reżyserią jednego z filmów marvelowskiego uniwersum. W grę wchodzą dwa tytuły Thor: Ragnarok oraz Inhumans.

Brytyjczyk obecnie nie pracuje nad żadnym filmem. Dlatego też, wydaje się, że dużo bliższy realizacji jest pomysł z Thorem, aniżeli Inhumans. Powód jest prosty – to właśnie film opowiadający historię nordyckiego boga pierwszy zadebiutuje w kinach. Jego premiera zaplanowana jest na 28 lipca 2017 roku, z kolei Inhumans w kinach mają zagościć dwa lata później. Marvel wątpi w to, żeby tak wzięty reżyser czekał z realizacją kolejnego projektu aż tak długo.

Dodatkowo Thor: Ragnarok zapowiadany jest jako najbardziej mroczny i poważny z dotychczasowych filmów tego uniwersum. Wydaje się więc, że Nolan jest idealnym kandydatem na stołek reżysera. Tym bardziej, że budżet filmu ma zostać zwiększony o kolejne 40 milionów dolarów. Pierwsza część kosztowała 150 milionów, Thor: Mroczny świat 170. Mówi się, że budżet kolejnej odsłony może wynieść nawet 210 milionów.

Od kilku miesięcy wiadomo, że Nolan nie żyje w dobrych stosunkach z Zackiem Snyderem, który obecnie jest reżyserskim numerem jeden Warner Bros. Dodatkowo studio niezbyt przychylnie przyjęło kasowy wynik Interstellar w Stanach Zjednoczonych. Film w amerykańskich kinach zarobił „jedyne” 188 milionów dolarów co przy budżecie 165 milionów nie jest zbyt dobrym rezultatem. Rozczarowanie sięgnęło zenitu kiedy okazało się, że Interstellar pomimo dużej promocji w Hollywood i pomocy dwóch dużych firm PR-owych nie otrzymało nominacji do Oscara w kategorii najlepszy film.

A Wy którego z bohaterów Marvela chcielibyście zobaczyć w interpretacji Nolana?

UPDATE
Jak pewnie wielu z Was się domyśliło informacja, o tym jakoby Nolan miał dołączyć do Marvela to nasz primaaprilisowy psikus. Rzekomy konflikt z Zackiem Snyderem również został wymyślony na potrzeby tego newsa. Mamy nadzieję, że wybaczycie nam ten niecny uczynek i nadal będziecie chętnie odwiedzać FDB :)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Avatar square 200x200
Jakub Kucharski 2015-04-01

Śmierdzi Pierwszym Kwietnia na kilometr. Nolan robiący film o Nordyckim Bogu Piorunów? Jakoś tego nie widzę…

Redox 2015-04-01

Czy aby tylko dwa filmy wchodzą w grę? "Captain Marvel" nadal jest nieobsadzony reżyser tego projektu.

Gracjan Mikitin Redox 2015-04-01

Captain Marvel będzie chyba reżyserowana przez kobietę :P

Redox Movieman 2015-04-01

A skąd taka informacja? Czyżby amerykańska prasa!?

Gracjan Mikitin Redox 2015-04-01

No przecież sporo się o tym mówiło w amerykańskiej prasie, chociażby nazwisko Jolie sie przewijało. Poszukaj a znajdziesz :P

Jakub Kucharski 2015-04-02

Ha! Czyli jestem uodporniony na Prima Aprilis :)

Redox 2015-04-02

KURDE NO DAŁEM SIE NAPRAC XD

Proszę czekać…