http://vimeo.com/mironkundzicz

Scorsese i Monahan znowu razem 0

Martin Scorsese wyreżyseruje film The Long Play.

Będzie to epicki film o historii rock 'n' rolla. Scenariusz napisze William Monahan (Królestwo niebieskie), który pracował już z reżyserem przy Oscarowej Infiltracji.

Martin Scorsese z upragnionym OscaremMartin Scorsese z upragnionym Oscarem

Paramount bardzo długo zwlekało z produkcją tego filmu, ale w końcu zgodziło się aby Scorsese, Mick Jagger (Gra w słowa) i Victoria Pearman (Enigma) z Jagged Films wyprodukowali ten obraz. Scorsese wyreżyserował ostatniej jesieni dokument podczas koncertu The Roling Stones w Beacon Theater.

The Long Play ma opowiadać historię dwóch przyjaciół, którzy siedzą w biznesie muzycznym przez czterdzieści lat.

Kiedy Scorsese i Monahan dogadają się w sprawie scenariusza kontynuacji zwycięzcy tegorocznych Oscarów, scenarzysta napisze tekst do The Long Play.

Monahan, który otrzymał w tym roku Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany, ukończył już pracę nad scenariuszami Penetration dla Ridleya Scotta i Marco Polo, w którym główną rolę zagra Matt Damon (Jay i Cichy Bob kontratakują).

Martin Scorsese to jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów. Ma na swoim koncie między innymi takie obrazy jak: Taksówkarz, Wściekły byk, Chłopcy z ferajny, Ciemna strona miasta, czy Kasyno. W tym roku otrzymał Oscara za reżyserię Infiltracji. Wcześniej był do niego nominowany sześciokrotnie. Poza tym otrzymał, na Festiwalu Filmowym w Cannes, nagrody dla najlepszego reżysera za Po godzinach i Złotą Palmę za Taksówkarza.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

tak jest ale za to jak kontratakowal :) razem z benem affleckiem i gusem van santem :)

Anonimowy

Warto zaznaczyc ze Matt Damon nie grał ani Jaya, ani cichego Boba, on kontratakował :-)

Proszę czekać…