Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Zmarł Christopher Lee 5

Smutna informacja dla fanów kina. 7 czerwca br., w wieku 93 lat, zmarł weteran kina Christopher Lee. Aktor zmarł w szpitalu w Londynie, po tym jak trafił tam mając problemy z oddychaniem oraz niewydolnością serca.

Lee wystąpił w ponad 280 filmach kinowych i telewizyjnych; jego najbardziej znanymi kreacjami są Książę Dracula z 1970 r., rola Scaramangi, przeciwnika Jamesa Bonda, w Człowieku ze złotym pistoletem w roku 1974 oraz, z bardziej współczesnych produkcji, postać Sarumana w trylogii Władca Pierścieni czy Hobbit.

Informacja trafiła do publicznej wiadomości po paru dniach w związku z prośbą żony aktora, która chciała najpierw poinformować o tragedii rodzinę. Para była małżeństwem przez przeszło 50 lat.

Do kin ma trafić ostatni film z udziałem aktora zatytułowany Angels in Notting Hill w reżyserii Michaela Pakleppa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

caryca84

Niesamowity człowiek. Polecam poczytać jego życiorys to można z krzesła spaść. Tyle się narobił, że można by tym doświadczeniem obdarować tabun ludzi.

jacks caryca84

Jakąś książkę polecasz? Czy bardziej internetowe źródła?

caryca84 jacks

Mówiłam o internecie, ale książka by się przydała, a nawet film. Tylko kto by go zagrał? Z tego co czytałam to mówił, że jedynym obecnie wielkim aktorem według niego jest Johnny Depp.

Beznickowy

Charakterystyczny głos. Dożył sędziwego wieku.

Proszę czekać…