Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zdobywca Oscara, James Horner nie żyje 3

Zdobywca Oscara za muzykę do filmu Titanic, James Horner nie żyje. Słynny kompozytor zginął w katastrofie lotniczej. Miał 61 lat.

Samolot Hornera rozbił się na północ od Santa Barbara w dniu wczorajszym. Dzisiaj te informacje zostały potwierdzone. Kompozytor sam leciał swoim samolotem, który został całkowicie zniszczony.

James Horner był jedną z największych gwiazd muzyki filmowej. Oprócz Oscara za Titanica, miał na swoim koncie jeszcze siedem innych nominacji, między innymi za takie filmy jak Avatar, Piękny umysł, Braveheart – Waleczne Serce oraz Apollo 13. Na swoim koncie posiadał również Złoty Glob, z trzy nagrody Grammy oraz kilkanaście mniejszych nagród.

Urodzony w Los Angeles kompozytor łącznie skomponował muzykę do ponad 100 filmów. W tym roku do kin z jego muzyką wejdzie dramat bokserski Southpaw.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Gracjan Mikitin 2015-06-26

Kurcze, słuchałem sobie przez ten czas jego twórczości od momentu informacji o jego śmierci i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że to mega strata. Jego ściezki do Titanica i Walecznego serca to istne arcydzieła – 10/10.

Marek Jacek 2015-06-23

What? Wielka strata dla muzyki filmowej.

Gracjan Mikitin jacks 2015-06-23

Dla kina w ogole. NIe tylko dla muzyki.

Proszę czekać…