Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Hannibal kończy przygodę z NBC 1

Stacja NBC ogłosiła, że trzeci sezon serialu kryminalnego Hannibal będzie ostatnim. Za powód podaje się najniższą w historii show oglądalność aktualnego sezonu. Pomimo bardzo dobrych opinii stacja zdecydowała o niekontynuowaniu produkcji.

Pomimo zaistniałej sytuacji twórcy serialu są wdzięczni stacji za wspólną pracę i możliwość przedstawienia historii przez 3 sezony, mimo nie zawsze wysokiej frekwencji widzów przed telewizorami. Na ten moment nie wiadomo czy finałowy odcinek zamknie poruszone wątki czy może stacja zdecyduje się na sprzedaż serialu konkurencji. Na finał musimy poczekać do sierpnia, zgodnie z planem emisji odcinków.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bluejohn_26

To było do przewidzenia, ale ja bym się specjalnie nie przejmował decyzją NBC. Część praw do tytułu nadal znajduje się w rękach ANX, który emituje serial poza stanami, a tam radzi sobie on znacznie lepiej niż w USA. Zatem istnieje spora szansa, że zdecyduje się samodzielnie kontynuować serial, a nawet jeśli tak się nie stanie to należy pamiętać, że Hannibal może stanowić łakomy kąsek dla serwisów VOD, które będą chciały wzmocnić swój repertuar takich jak Amazon czy Hulu), a biorąc pod uwagę pochlebne opinie krytyków na temat, co najmniej jeden z nich zdecyduje się rozpocząć negocjacje na tema wykupu praw to tytułu od NBC.

Nie byłbym tak optymistyczny. Bo teraz największe wyzwanie stanowi pójście na układ z MGM, które ma prawa do ekranizacji dalszych części książek. Skomplikowana sprawa z prawami autorskimi może zniechęcić serwisy VOD do kontynuacji serialu.

Proszę czekać…