widoczny tu i tam. hasam.

Akcja i emocje – eFDeBy 2007 0

Macie już tylko lekko ponad 3 dni do głosowania na swoich ulubieńców w eFDeBach. Dzisiaj przedstawiamy wam swoje kolejne wybory.

Niektórzy lubią bać się. Bawić się z głównymi bohaterami w zagadki, gry psychologiczne. Dla takich ludzi, przygotowaliśmy dwie kategorie.

Tym razem są to filmy pełne akcji i napięcia. Najlepszy film dla miłośników powrotu do przyszłości. Postanowiliśmy nominować aż 3 komiksowe ekranizacje, Ludzkie dzieci? i Deja Vu. Pierwszy z nich przedstawia straszną wizję przyszłego świata. Starzejącego się globu. Do tego dochodzą znakomite zdjęcia autorstwa Emmanuela Lubezki. Deja Vu wykorzystuje zjawisko, które nikomu z nas nie jest obce. Każdy z nas ma wrażenie, że coś kiedyś widział. To, na pozór, błahe zjawisko staje się walką o życie.

Najlepsza opowieść z dreszczykiem. Tutaj najwięcej jest oczywiście horrorów. Dokoła krew, morderstwa, dziwne postacie. A nam ciągle towarzyszy mały dreszczyk. Na salach kinowych zdarzając się często krzyki, wiski. Zwróciliśmy uwagę na dwa thrilerry. Pułapka? i Pachnidło?. Pierwszy z nich wykorzystuje dzisiejszy problem spotkań umawianych przez Internet. Inteligetna gra psychologiczna. Wbija w fotel. Pachnidła?nikomu przedstawiać chyba nie należy. Ekranizacja bestselleru – wszystko jasne.

Pełna lista nominacji:

Kadr z filmu Ludzkie dzieci 2006Kadr z filmu Ludzkie dzieci 2006

Najlepszy film dla miłośników powrotu do przyszłości:

Deja Vu

Ludzkie dzieci

Superman: Powrót

V jak Vendetta

X-Men: Ostatni bastion

Najlepsza opowieść z dreszczykiem:

Pachnidło

Pułapka

Shutter – Widmo

Silent Hill

Wzgórza mają oczy

Kadr z filmu Pułapka 2005Kadr z filmu Pułapka 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Mierzwiak

Ludzkie dzieci (lub V jak Vendetta) i Pułapka.

Hsi_Nao

V jak Vendetta i Pułapka ;D

Trophy

"V jak Vendetta" i "Wzgórza mają oczy", ale pewnie "Silent Hill" wygra jak na złość. :)

majron

V jak Vendetta i Silent Hill :)

Ronaldinho

Stawiam na "Ludzkie dzieci" i "Shutter".

Proszę czekać…