Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Disney stworzy prequel Aladyna 1

Trzeba się chyba zacząć już do tego przyzwyczajać. Disney ogłasza kolejny projekt, który będzie bazował na ich klasycznej animacji. Tym razem chodzi o Aladyna. Wytwórnia planuje zrobić film aktorski będą prequelem wydarzeń znanych z animacji z roku 1992.

Film będzie nosił tytuł Genies, a autorami scenariusza są Damian Shannon oraz Mark Swift. Wcześniej panowie pracowali przy kinie grozie i mają na swoim koncie skrypt między innymi do Piątku trzynastego. Oni sami opisują swoją historię jako "przygodową komedię live-action". Miałaby to być historia tego jak dżin znany z filmów animowanych został zamknięty w magicznej lampie.

Oryginalna animacja opowiadała historię biednego chłopca zakochanego w księżniczce, który znajduje magiczną lampę z dżinem. Ten daje tytułowemu Aladynowi trzy życzenia. Wszystko zmienia się, kiedy nikczemny Jafar próbuje posiąść lampę na własność. Aladyn był wielkim kasowym hitem. Przy budżecie 28 milionów, w 1992 roku na całym świecie zarobił ponad 500 milionów dolarów, z czego niemalże połowę w samych Stanach Zjednoczonych.

Premiera Genies zapowiadana jest na 2019 rok.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…