"May the Force Be With You"

Powstanie remake Dzieci kukurydzy 0

Studio filmowe Dimension rozpoczęło prace przygotowawcze do zrealizowania nowej wersji horroru Dzieci kukurydzy.

Władze studia Dimension chcą powrotu Dzieci kukurydzy do kin i już rozpoczynają przygotowania. Kilka lat wcześniej scenarzysta Joe Harris miał za zadanie napisać kolejny sequel horroru, lecz ten pomysł ostatecznie upadł.

Kadr z filmu Dzieci kukurydzy 1984Kadr z filmu Dzieci kukurydzy 1984

Jeszcze do dziś mówiło się, że pracami nad remake'iem pokieruje Darren Lynn Bousman, znany z Piły II i Piły III. Nie potwierdzał tego ani reżyser ani Dimension. Jednak dziś Bousman napisał na swoim blogu: Nie robię remake'u Dzieci kukurydzy… Tak – to prawda, kocham ten film…. Tak, to prawda, że niedawno byłem w okolicach pól kukurydzy, niedaleko Kansas City – ale NIE prawdą jest to, żę będę reżyserował nowe Dzieci kukurydzy. Obecnie mam trochę na głowie: Piła IV, remake horroru CronenbergaTelepaci i własny projekt Repo!. Bousman zakończył swoją wypowiedź w ten sposób: OK… czas wracać do Piły IV!.

Tak więc wiadomo, że remake Dzieci kukurydzy powstanie, ale niewiadomo jeszcze kto się tym zajmie i w jaką stronę pójdą producenci: wierna kopia osadzona w czasach współczesnych czy nowa wersja z nowymi wątkami.

Dzieci kukurydzy to horror, który powstał w 1984 na podstawie opowiadania Stephena Kinga. Do tej pory powstało sześć sequeli filmu, w tym najnowszy w 2001 roku i według widzów jest to najgorsza część cyklu.

Akcja dzieje się w małym miasteczku Gatlin, które ze wszystkich stron jest otoczone polami kukurydzy. Pewnego razu do tego miasteczka przybywa młoda para i zauważa, że nie żyje tutaj nikt prócz dzieci, które w przeszłości zabiły wszystkich dorosłych. Dzieci te odprawiają dziwne rytuały na pobliskich polach kukurydzy, przewodzi nimi prorok Isaac.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Mierzwiak

Pytanie za 10 punktów: po co komu remeke złego filmu?

Trophy Mierzwiak

Czy to pytanie jest podchwytliwe? ;>

Mierzwiak Trophy

Tak, i to bardzo :)

Anonimowy

Myslę, że powinniście pisać newsy o remake’ach, które nie powstają, łatwiej będzie :)

Proszę czekać…