Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zdumiewająca metamorfoza Borysa Szyca 1

W drugiej połowie 2016 roku na ekrany kin wejdzie "Nigdy tu już nie powrócę" – filmowy portret Tadeusza Kantora, twórcy teatru Cricot 2, wybitnego malarza, grafika, scenografa, reżysera i performera, uważanego za jednego z ostatnich wielkich awangardzistów XX wieku. W roli Tadeusza Kantora – zaskakujący niezwykłą metamorfozą Borys Szyc, laureat Złotych Lwów festiwalu w Gdyni oraz Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł. Film powstaje z okazji Roku Tadeusza Kantora ogłoszonego w 2015 r. przez UNESCO.

Opowieść o twórczości i fascynującym życiu Tadeusza Kantora na tle najbardziej dramatycznych momentów historii XX wieku. Od dzieciństwa spędzonego w Wielopolu Skrzyńskim, przez naukę w gimnazjum w Tarnowie, studia na krakowskiej ASP i działalność w krakowskim środowisku artystycznym, po sukcesy międzynarodowe.

W obsadzie, oprócz Borysa Szyca, m.in. Paulina Puślednik, Agnieszka Podsiadlik, Klara Bielawka, Mariusz Benoit, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jan Frycz, Robert Gonera, Jacek Poniedziałek, Katarzyna Herman i Redbad Klynstra.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, scenariusz napisał Łukasz M. Maciejewski, a opieki literackiej podjął się Maciej Pisuk.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

bizarre 2015-08-11

Metamorfoza to trochę za dużo powiedziane. Ale trzeba przyznać, że z wyglądu się nadaje, zobaczymy jak mu pójdzie rola.

Redox bizarre 2015-08-11

Tez nie nazwalbym marszczenie czola i gestykulacje zdumiewajaca metamorfoza. Wybor Szyca do roli jednak na plus.

Proszę czekać…