Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Cranston w biografii Daltona Trumbo 2

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu biograficznego o Donaldzie Trumbo. Główną rolę gra gwiazda serialu Breaking Bad, Bryan Cranston. Oprócz niego w obsadzie między innymi Helen Mirren, Diane Lane, Elle Fanning, Alan Tudyk oraz John Goodman.

Trumbo jest znany głównie jako autor powieści Johnny poszedł na wojnę i jako jeden z dziesiątki z Hollywood. W 1947 odmówił odpowiedzi na pytanie Jesteś, lub byłeś członkiem partii komunistycznej? Wskutek tego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość pracy w amerykańskiej kinematografii. W 1950 trafił na 11 miesięcy do więzienia.

Premiera filmu 22 stycznia 2016 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
bizarre 2015-08-13

Trumbo to ciekawa postać. Myślę, że Cranston wyciągnie z niej oscarową nominację i przestanie być kojarzony wyłącznie z Breaking Bad. Reszta obsady też zadowalająca, wszystko teraz zależy od scenariusza. Czekam!

Redox 2015-08-13

Bardzo ciekawy material na film. Cranston swietnie obsadzony. Ze swojej strony moge polecic "Johnny poszedl na wojne", mocny obraz, do ktorego Trumbo nie tylko napisal scenariusz, ale tez zajal sie rezyseria.

bizarre Redox 2015-08-14

Kolejny pozytyw powstania tego filmu to zainteresowanie właśnie "Johnny got his gun", który jest świetny filmem, ale zupełnie zapomnianym.

Redox bizarre 2015-08-14

Mam nadzieję, że w filmie poświęcą trochę miejsca temu wątkowi making-ofu tej produkcji. Byłoby grzechem przepuścić tak interesujące sceny.

Proszę czekać…