"May the Force Be With You"

Ucieczka z New Line Cinema 0

Remake Ucieczki z Nowego Jorku powstanie w studiu New Line Cinema.

Gwiazdą nowej wersji Ucieczki z Nowego Jorku będzie Gerard Butler, który wcieli się w postać Snake'a Plisskena. Butler zyskał sławę za sprawą filmu 300, który aktualnie jest numerem jeden w amerykańskim Box Office. Do napisania scenariusza został zatrudniony Ken Nolan (Helikopter w ogniu). Głównym producentem jest Neal Mortiz. Producentami wykonawczymi zostali: Ori Marmur, Ron Halpern, Frederic Sichler oraz John Carpenter, który wyreżyserował oryginał z 1981 roku.

W oryginale Ucieczki z Nowego Jorku Snake'a Plisskena zagrał Kurt Russell, który później wystąpił także w sequelu pt. Ucieczka z Los Angeles. Reżyserią tych filmów zajmował się John Carpenter. Akcja tego pierwszego rozgrywa się w 1997 roku. Przestępczość w Stanach Zjedoczonych nasiliła się tak bardzo, że z części miasta Nowy Jork utworzono potężne więzienie dla najgroźniejszych kryminalistów. Na tym właśnie terenie, w wyniku ataku terrorystycznego, rozbija się Air Force One z prezydentem na pokładzie. Snake Plissken, człowiek na bakier z prawem, były bohater wojenny, ma przedostać się do więzienia i w przeciągu 24 godzin znaleźć i wydostać głowę państwa z opresji. W zamian za to zyskać ma wolność i oczyszczenie z wszelkich zarzutów.

Nieoficjalnie mówi się o tym, iż John Carpenter i Kurt Russell pracują już nad drugim sequelem filmu zatytułowanym Escape from Earth.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

skunksior

Carpenter i Russell…..no coż…duet z nich naprawde dobry….no ale ja wiem czy jest to sens 3 czesc "Escape…" robic?
O tym pomysle to juz bylo glosno zaraz jak weszła "Escape from L.A." i jakos cisza potem nastała.

Proszę czekać…