widoczny tu i tam. hasam.

Głowne nagrody dla Polaków w Berlinie 0

Melodramat Filipa Marczewskiego i Brat czeka na końcu drogi Waldemara Grzesika otrzymały nagrody na międzynarodowym festiwalu BerlinerFilmFenster-grenzenlos w Berlinie.

Polskie filmy otrzymały dwie główne nagrody. Wygrały z ponad 80 obrazami z kilkunastu krajów europejskich, jakie zaprezentowanow konkursie. Festiwal odbywał się w Berlinie w dniach 16 – 18 marca. Polskim parterem festiwalu jest Federacja Niezależnych Twórców Filmowych.

Melodramat opowiada o czternastoletnim dojrzewającym emocjonalnie i seksualnie chłopcu. To historia erotycznej fascynacji starszą siostrą, przyjaźni z koleżanką z podwórka i skomplikowanych relacji z narzeczonym siostry. Wszyscy tu tęsknią i poszukują ciepła, uczucia, a przede wszystkim miłości. Etiuda studenta III roku wydziału reżyserii łódzkiej szkoły filmowej.

Brat czeka na końcu drogi. Polska, późne lata 1950. Dworzec PKP w małym miasteczku. Główny bohater, przybysz znikąd, nie znajduje dla siebie miejsca w zamkniętej społeczności. Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże mu znaleźć wyjście z tej sytuacji?

Brat czeka na końcu drogi został zrealizowany na podstawie opowiadania Marka Hłaski. W konkursie zaprezentowano ponad 140 filmów z 32 krajów całego świata.

pisf.pl

Kadr z filmu MelodramatKadr z filmu Melodramat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Lucas_B

Czemu kilikając na "Melodramat" przenosimy sie na Filmweb ??

Proszę czekać…