Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Zwiastun Chemii Bartosza Prokopowicza 2

To energetyzująca love story o głodzie życia – tak filmem Chemia zachwyca się prestiżowy amerykański Hollywood Reporter. Główny aktor Tomasz Schuchardt dodaje, że to film, który nie tylko niesie nadzieję, ale może gruntownie widzem potrząsnąć – zmienić jego widzenie świata na lepsze. Chemia, która zapowiadana jest jako najpiękniejszy polski film o miłości, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Film wejdzie do kin 2 października, a tymczasem w sieci debiutuje główny zwiastun filmu.

Fabuła filmu inspirowana jest wydarzeniami z życia Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest mąż Magdaleny, Bartek Prokopowicz. "Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST. Pod płaszczykiem surrealistycznego i czarnego humoru chciałem przemycić treści trudne i poważne, takie jak strach przed samotnością, miłością, bliskością, przed drugim człowiekiem, aż w końcu – strach przed śmiercią" – mówi reżyser.
"Chemia" to porywająca opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

W ekranie zobaczymy: znakomitą Agnieszkę Żulewską (Bejbi blues) i Tomasza Schuchardta (Jesteś Bogiem) oraz Danutę Stenkę, Eryka Lubosa, Adama Woronowicza i Anitę Jańcię-Prokopowicz.

Źrodło: materiały prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…