Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Johnny Depp nowym Don Vito Corleone? 1

Fani Ojca chrzestnego złapcie się czegoś bardzo mocno. Paramount Pictures, jedna z największych hollywoodzkich wytwórni planuje stworzyć remake absolutnego kultowca, dramatu gangsterskiego, który przeszedł do historii kina. Prace nad Ojcem chrzestnym miałyby ruszyć w przyszłym roku.

I to nie koniec informacji na ten temat. Według mediów ikoniczną rolę Don Vito Corleone, którą w oryginalne wykreował Marlon Brando, miałby zagrać Johnny Depp. Podobno Paramount Pictures nad remake’em trylogii Coppoli myśli już od 2002 roku. Niestety od tamtego czasu nie było odpowiedniego aktora, który mógłby wcielić się w głowę rodziny Corleone.

Na temat samego pomysłu wypowiedział się Francis Ford Coppola:

Wiecie, jeśli macie film, który odniósł taki sukces i wpływ jak Ojciec chrzestny, to w Hollywood jest niepisane prawo, które mówi że trzeba zrobić remake, ponownie wprowadzić markę dla nowej generacji. Nie jestem tym zawstydzony, to znakomita okazja dla Hollywood na stworzenie nowej ekscytującej wersji. Ten projekt jest w planach od 15 lat. Kiedy zobaczyłem "Turystę" w kinie i energię oraz ogień Johnny’ego Deppa, wiedziałem że chce go w roli Vita Corleone. Pięć lat później jesteśmy gotowi do produkcji i premiery w przyszłym roku. Praca z Deppem to błogosławieństwo, on jest stworzony do tej roli.

Fabuła filmu będzie taka sama jak w oryginale, jednak zmieni się sposób jej opowiadania. Całość zostanie napisana od podstaw na nowo:

Wielu moich znajomych chciało żebyśmy zrobili ten film tak samo, scena w scenę. Byłoby to jednak lenistwo. Jestem naprawdę podekscytowany tą podróżą, w której odświeżymy film i historię. Dla przykładu akcja filmu nie będzie osadzona w latach 40 a w roku 2016, w obecnej erze. Myślę, że fani Ojca chrzestnego, jak i ci którzy go nie znają pokochają to co zrobimy.

Kolejne dwie części gangsterskiej trylogii miałyby pojawić się w 2018 oraz 2020 roku. Co sądzicie o tym pomyśle? Kogo widzielibyście w innych, ikonicznych rolach takich jak Michael Corleone, Sonny, Fredo, Luca Brasi czy Peter Clemenza?

Źrodło: theportlygazelle.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Michał 2015-09-15

brak mi słów…

Gracjan Mikitin 2015-09-15

Z jednej strony – ciekawość nie pozwoliłaby mi przejść obok tego projektu. Z drugiej jednak – serce zaczyna krwawić na samą myśl.

Ciekawe czy zostanie to ogłoszone oficjalnie. Bo na razie trzeba to traktować w ramach plotki.

Proszę czekać…