HBO zajmie się serialem o Strażnikach

Wielka informacja dla fanów filmu Watchmen – Strażnicy. Wygląda na to, że za jakiś czas możemy spodziewać się serialu na podstawie komiksu. Produkcję serii ma bowiem w planach stacja HBO, która będzie współpracować z Zackiem Snyderem.

Negocjacje HBO z reżyserem filmu z roku 2009 są na razie we wczesnej fazie, ale trzeba mieć nadzieję, że rozmowy okażą się owocne. Na ten moment ciężko stwierdził co przedstawiałby serial. Czy będzie opowiadał o tych samych wydarzeniach z filmu czy może będzie to prequel lub sequel. Z pewnością jednak ta wiadomość zelektryzuje nie jednego fana komiksów Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa.

Nowy Jork, rok 1985. Świat ogarnięty jest strachem i paranoją. Ludzie, którzy kiedyś nosili maski, by walczyć z przestępczością, teraz są pozbawionymi praw banitami, ukrywającymi swoją tożsamość. Jedynie nieliczni pracują dla ludzkości, pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia, w tajemniczych okolicznościach, ginie Komediant, jeden z najbardziej znanych superbohaterów, wypchnięty z 30 piętra swojego apartamentu. Rorschach, jego dawny kompan, rozpoczyna śledztwo. Jest przekonany, że jego śmierć nie była przypadkowa. Podejrzewa, że ktoś pozbywa się bohaterów, a jego pierwszym celem był właśnie Komediant. Zamierza przestrzec członków grupy, którzy kiedyś walczyli u jego boku.

Źrodło: comicbookmovie.com


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)