Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

To już koniec Terminatora 2

Jak donoszą amerykańskie media, Terminator: Genisys będzie ostatnią częścią serii, którą zapoczątkował James Cameron. Przynajmniej w najbliższym czasie nie szykuje się produkcja kolejnej odsłony, w której ludzie i maszyny toczą wojnę.

Terminator: Genisys nie sprzedał się w Stanach Zjednoczonych tak jak zakładano. W weekend otwarcia film zajął dopiero trzecie miejsce w zestawieniu amerykańskiego box office’u ulegając Jurassic World oraz W głowie się nie mieści. Wówczas produkcja zarobiła 27 milionów dolarów. Łączna kwota, którą udało sie uzyskać piątej części serii wynosi niespełna 90 milionów, co przy budżecie 155 milionów dolarów trzeba uznać za wielka porażkę.

Trochę lepiej obraz poradził sobie na świecie, gdzie zdołał do tej pory zarobić 350 milionów. Trzeba jednak pamiętać, że sporą część tej kwoty twórcy zawdzięczają Chinom. Nie mniej jednak nie wystarczyło to do stworzenia planowanych dwóch kolejnych części.

Producent filmu David Ellison uważał, że Terminator: Genisys może być nowym początkiem wielkiej franczyzy. Już rezerwowano daty dla kolejnych sequeli: Terminator: Genisys 2 miał pojawić się w kinach 19 maja 2017 roku, z kolei Terminator: Genisys 3 29 czerwca 2018. Dodatkowo Paramount and Skydance Productions planowało stworzyć serial, za który odpowiadać mieli Zack Stentz i Ashley Miller, czyli ludzie którzy pracowali przy produkcjach na podstawie komiksów Marvela.

Jak widać nawet powrót do pełen roli Arnolda Schwarzeneggera nie pomógł serii, która przynajmniej na ten moment zostaje anulowana.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Beznickowy 2015-10-02

Z serii dałoby się jeszcze sporo wycisnąć, ale należałoby definitywnie zamknąć rozdział z Arniem (tak, wiem, że to on najwięcej frajdy dawał w Genisys), bo świeżości już nie przyniesie. Kolejne zmiany musiałaby dotyczyć scenarzystów (zatrudnić lepszych, lub zakazać im palić zioło w trakcie pisania), jakiegoś kreatywnego reżysera i ciekawszych aktorów.

Redox 2015-10-02

Oby przypadki "Genysis" i "Fantastycznej czwórki" były przestrogą dla producentów na następne lato, że widzowie nie kupią wszystkiego pod znaną marką.

jacks 2015-10-02

Niby mi przykro, ale jednak się cieszę :)

Animek84 2015-10-02

A ja czekałem na 2 i 3 :(

Proszę czekać…