Motylek także doczeka się remake'u

Red Granite Pictures mające na swoim koncie takie filmy jak Wilk z Wall Street oraz Rogi, planuje stworzenie jednego z klasyków amerykańskiego kina – Motylek.

W oryginalnej części z lat siedemdziesiątych w głównych rolach zobaczyliśmy dwóch znakomitych aktorów – Steve’a McQueena oraz Dustina Hoffmana. Ich następcy nie zostali na razie wybrani. Wiadomo jednak kto stanie za kamerą remake’u. Reżyserią zajmie się duński filmowiec, Michael Noer. Za scenariusz odpowiada natomiast twórca Labiryntu, Aaron Guzikowski.

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić… Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.

Źrodło: cinemablend


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)