Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Motylek także doczeka się remake'u 1

Red Granite Pictures mające na swoim koncie takie filmy jak Wilk z Wall Street oraz Rogi, planuje stworzenie jednego z klasyków amerykańskiego kina – Motylek.

W oryginalnej części z lat siedemdziesiątych w głównych rolach zobaczyliśmy dwóch znakomitych aktorów – Steve’a McQueena oraz Dustina Hoffmana. Ich następcy nie zostali na razie wybrani. Wiadomo jednak kto stanie za kamerą remake’u. Reżyserią zajmie się duński filmowiec, Michael Noer. Za scenariusz odpowiada natomiast twórca Labiryntu, Aaron Guzikowski.

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić… Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.

Źrodło: cinemablend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Michał 2015-10-08

Zero poszanowania dla klasyki. Kolejny niepotrzebny remake.

Rob 2015-10-08

Melissa McCarthy i Leslie Jones w rolach głównych, inaczej nie mają co kręcić :D

Proszę czekać…