Legion i Hellfire trafią do telewizji

Marvel potwierdził, że dwie historie dziejące się w uniwersum X-Men trafią na szklany ekran. Stacje FX oraz FOX stworzą produkcje na podstawie komiksów.

FX zajmie się realizacją komiksu Legion autorstwa Davida Hallera. Jest to historia Davida, syna doskonale znanego fanom uniwersum Charlesa Xaviera, u którego zdiagnozowano schizofrenię. Z tego powodu przez lata przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jego życie zmienia się po wizycie tajemniczego pacjenta placówki, dzięki któremu David uświadamia sobie, że głosy oraz obrazy, których doświadcza mogą być prawdziwe.

Drugą produkcją będzie Hellfire i zostanie wyprodukowany przez 20th Century Fox Television i Marvel Television dla stacji FOX. Akcja tej produkcji ma zostać osadzona w latach sześćdziesiątych. Jej głównym bohaterem będzie młody agent, który dowiaduje się, że potężna kobieta obdarzona niesamowitymi umiejętnościami chce zapanować nad światem. Oczywiście jego zadaniem będzie powstrzymanie złowrogiej przedstawicielki płci pięknej. Pomagać mu będzie stowarzyszenie The Hellfire Club.

Źrodło: comingsoon.net


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)