"May the Force Be With You"

Forest Whitaker gwiazdą The Night Watchman 0

Forest Whitaker zagra jedną z głównych ról u boku Keanu Reevesa w filmie The Night Watchman. Forest jest na etapie finalizowania kontraktu.

Reżyserem został David Ayer (Ciężkie czasy), który obecnie nanosi poprawki w scenariuszu. Wcześniej do tej roli próbowano zatrudnić m.in.: Davida Finchera, Oliviera Stone'a i Spike'a Lee. Producentami filmu są: Lucas Foster, Alexandra M. Lambert, Alexandra Milchan i Erwin Stoff.Fabuła filmu opiera się na opowiadaniu Jamesa Ellroy'a, który wraz z Johnem Ridley'iem napisał scenariusz. Keanu Reeves zagra policjanta w mieście Los Angeles, akcja rozegra się w latach 90. Bohater znajdzie wśród swoich kolegów z policji dużą aferę korupcyjną, którą będzie chciał rozwikłać. W końcu dochodzi do wniosku, że jego dalsza gra wyniszcza go.

Whitaker zagra dowódce elitarnej jednostki policyjnej zwanej Ad/Vice. Na tegorocznej gali rozdania Oscarów Forest Whitaker został nagrodzony Oscarem w kategorii: najlepszy aktor pierwszoplanowy. Statuetkę otrzymał za film Ostatni król Szkocji, gdzie wcielił się w postać demonicznego dyktatora.

Produkcja rozpocznie się 21 maja. Film powstanie w studiach Fox Searchlight i New Regency.

Premiera filmu planowana jest na rok 2008.

Forest WhitakerForest Whitaker

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

zdarza się :)

Yasha

The Night Watchman :)

Proszę czekać…