http://vimeo.com/mironkundzicz

Wielkanoc w TVP 0

Serial 'Jan Paweł II', transmisje najważniejszych uroczystości kościelnych, specjalne świąteczne wydania programów oraz bogata oferta filmów fabularnych i dokumentów to propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc.

TVP1

Czteroodcinkowy serial „Jan Paweł II”, który powstał na bazie kinowego filmu w reżyserii Johna Kenta Harrisona. Jedynka wyemituje w cztery kolejne świąteczne wieczory. Pierwszy odcinek TVP1 pokaże w Wielki Piątek, 6 kwietnia o godz. 20.15. Kolejne 3 odcinki zostaną wyemitowane w Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek, także o godz. 20.15.

Kadr z filmu Pociąg z forsą 1995Kadr z filmu Pociąg z forsą 1995

Film opowiada o latach młodości Karola Wojtyły, ale główną jego część zajmuje okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na sprawy związane z religią oraz na zmiany polityczne zachodzące na świecie. Film kończą poruszające sceny ostatnich dni życia i agonii Jana Pawła II poprzedzone niezwykłą postawą w walce z chorobą Parkinsona. Młodego Karola Wojtyłę gra Cary Elwes, dojrzałego i sędziwego Jon Voight.

Wielkanoc w TVP1 to także transmisje z głównych uroczystości kościelnych. W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 15.10) Wejherowskie Misterium Męki Pańskiej oraz transmisja Drogi Krzyżowej z udziałem Papieża Benedykta XVI z Rzymskiego Koloseum (6 kwietnia, godz. 21.00). W Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 20.00) Jedynka wyemituje Orędzie Wielkanocne Prymasa Polska Kardynała Józefa Glempa. Z kolei w Niedzielę Wielkanocną (8 kwietnia o godz. 10.25) TVP1 zaprasza na transmisję Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwo Urbi et Orbi z Watykanu.

TVP1 przygotowała również specjalne wydania wielu popularnych programów.
W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 16.05) TVP1 wyemituje świąteczny odcinek serialu ?Plebania?. W Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 13.45) świąteczne wydanie programu „Kuchnia z Okrasą”, w którym gospodarz wraz gościem specjalnym przygotuje potrawy na wielkanocny stół. W Wielkanocną Niedzielę o godz. 13.30 świąteczny odcinek serialu ?Sąsiedzi?. Na lany poniedziałek (9 kwietnia o godz. 13.30) Jedynka przygotowuje wyjątkowe wydanie programu „Od przedszkola do Opola”, w którym wystąpi Arka Noego, a także programu „Jaka to melodia” (9 kwietnia o godz. 17.50) z udziałem takich muzycznych gwiazd jak zespół Velvet, Brainstorm i Goya oraz gości specjalnych: Anety Florczak, Dariusza Michalczewskiego i Mariusza Czerkawskiego.

Świąteczna oferta filmowa Jedynki to m.in.: ?Człowiek widmo? (6 kwietnia, godz. 22.45), ?Pasja? (7 kwietnia, godz. 21.15), ?Pociąg z forsą? (8 kwietnia, godz. 21.05), ?Zgadnij kim jestem? (9 kwietnia, godz. 21.10) i ?Niepohamowana siła? (9 kwietnia, godz. 23.05).

W Święta TVP1 nie zapomni o najmłodszych. Przygotowała dla nich m.in. film ?Potwory i spółka? (Wielka Sobota, 7 kwietnia, godz. 11.25). Jest to opowieść o niezwykłych przygodach małej dziewczynki, która trafia do fabryki… potworów.

W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 10.00) Jedynka pokaże film pt. ?Pierścień Księżnej Anny?, w Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 9.36) ?Szatana zsiódmej klasy? i świąteczną Wieczorynkę „Bajki zza okna – wielkanocna weranda Pana Myszki”. W Niedzielę Wielkanocną (8 kwietnia o godz. 8.45) stacja zaprosi dzieci na poranne „Domisie”, a w Poniedziałek Wielkanocny (9 kwietnia o godz. 10.10) na film pt. ?Dobry piesek?.

Kolejne filmy familijne Jedynki to: premierowy 2-odcinkowy serial pt. „Dziesięcioro przykazań” z Omarem Sharifem, stanowiący najnowszą, zrealizowaną z wielkim rozmachem, wersję fascynującej historii życia Mojżesza (cz. I – 6 kwietnia, godz. 17.20, cz. II 7 kwietnia, godz. 17.25), a także ?Rogate Ranczo? (8 kwietnia, godz. 15.35) oraz 2-odcinkowy serial „Wyspa Robinsonów” (cz. I 8 kwietnia, godz. 14.00, cz. II 9 kwietnia, godz. 14.05).

TVP2

Równie ciekawie zapowiada się wielkanocna oferta Dwójki. W dniach 4 – 6 kwietnia o godz. 14.50 (6 kwietnia także o 13.50) na antenie TVP2 emitowana będzie ekranizacja „Dziejów Apostolskich Nowego Testamentu”. Losy uczniów Jezusa nakręcone zostały z dużą dbałością o szczegóły w pięknych plenerach Maroka, Tunezji i Afryki Południowej.

Leonardo DiCaprio w filmie Aviator 2004Leonardo DiCaprio w filmie Aviator 2004

Z kolei w piątek, 6 kwietnia o godz. 10.35, TVP2 zaprezentuje film dokumentalny pt. „Ojciec Święty w Ziemi Świętej”, stanowiący nie tylko zapis podróży Jana Pawła II do Izraela, lecz także hołd oddany papieżowi w momencie uznanym za jeden z najważniejszych w historii.

W sobotę, 7 kwietnia 2007, o godz. 21:00, w programie pt. „Europa da się lubić – Europa Jana Pawła II” Monika Richardson gościć będzie dominikanina Ojca Jana Górę – organizatora Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży w Lednicy. W programie będzie mowa o Janie Pawle II. Wystąpią także Steffen Moller, Steve Terret, Conrado Moreno, Irina Bogdanowitch, Paolo Cozza, a zaśpiewa Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

Jedną z pozycji przygotowanych dla dzieci przez TVP2 jest opowieść o przygodach sympatycznego ducha Kacpra. W poniedziałek, 9 kwietnia, o godz. 16.00 Dwójka pokaże film „Kacper II: Początek straszenia”, w którym tytułowy duszek opowiada, jak nauczył się straszyć i poznał inne duchy.

Podczas Wielkanocy w Dwójce zobaczymy także filmy dla starszych widzów m.in. ?Pociąg strachu? (7 kwietnia 22.40) oraz ?Dotyk przeznaczenia? (9 kwietnia godz. 20.15). Z kolei w niedzielę 8 kwietnia, o godz. godz. 19:10 TVP2 nada premierę telewizyjną ?Aviatora? w reżyserii Martina Scorsese. Film opowiada o losach Howarda Hughesa, ekscentrycznego milionera i producenta filmowego, który zasłynął również jako znakomity lotnik i rzutki inwestor żywo interesujący się nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie lotnictwa.

TVP Kultura

Podczas Wielkanocy widzowie TVP Kultura obejrzą m.in. filmy fabularne ?Kino Paradiso?, ?Metropolis?, ?Misja?, ?Jefferson wParyżu? i ?Historia kina wPopielawach?. Wśród dokumentów, które zaprezentuje stacja będą: „Zakazana drużyna”, „Jezu, Ty wiesz” oraz ?Rosja-Polska: Nasiona?. Na antenie TVP Kultura nie zabraknie również widowisk artystycznych („Muzyka Wielkiego Tygodnia Schola O.O. Benedyktynów w Tyńcu” oraz musical ?Kiss me, Kate?). Stacja nada także „Pasję wg Św. Mateusza”, transmitowaną z kościoła św. Brygidy w Gdańsku.

TVP3

Również TVP3 przygotowała na Wielkanoc specjalną ramówkę. W programie pojawią się specjalne wydania programów publicystycznych: „Świat”, „Studio Europa”, „Studio Wschód”, filmy dokumentalne oraz magazyny religijne. Z dokumentów widzowie zobaczą m.in. takie produkcje jak opowiadającą o Irlandii „Krainę świętego Patryka”, poświęcony osobie Ignacego Paderewskiego film „Mistrz – Prezydent”, opowiadający o współczesnej Rosji „Stan cywilny” oraz obraz „Święci z Sieny i Asyżu”. Serwisy informacyjne w okresie Świąt pojawiać się będą na antenie TVP3 bez zmian: od godz. 7:30 do 23.00.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Yasha

Dzieje Apostolskie możesz podlinkować, bo są
http://fdb.pl/f58078,The,Visual,Bible:,Acts,(1994).html

Podobnie 10 przykazań
http://dziesiec.przykazan.fdb.pl/

Ach, ci niedbali redaktorzy ;-)

Inne też dodane, oprócz odcinków Travels & Traditions i Stanu cywilnego, którego nie umiem znaleźć.

Troszkę więcej wymaga pracy i będzie dokładniej. I do tego te same niedopatrzenia i błędy co na FW – odpisujecie od ciebie czy co?

Tomassh

JAK ZWYKLE nic ciekawego i same powtorki :/

leprechan Tomassh

tvp kultura ma swietny repertuar. kilka razy ogladalem, ale kolejny raz nie zaszkodzi ;)

Proszę czekać…