Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jurassic World bije kolejny rekord 2

Jurassic World nie przestaje zaskakiwać. Film Colina Trevorrowa stał się nieoczekiwanym kasowym hitem i wskoczył na podium najbardziej dochodowych produkcji w historii kina. Jak się teraz okazuje to nie koniec.

Czwarta część popularnej franczyzy wygenerowała w pierwszy tydzień sprzedaży filmu na VOD, DVD i Blu-ray, zyski sięgające 82,6 milionów dolarów. Sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy płyt. Jest to wynik o 25 procent wyższy aniżeli wynik Wielkiej szóstki.

Obraz jest na dobrej drodze do bycia najlepiej sprzedającym się filmem na DVD i Blu-ray w 2015 roku. Na razie na pierwszym miejscu wciąż jest animacja Pixara, W głowie się mieści. Dodatkowo Jurassic World ma szansę zostanie najpopularniejszym filmem w historii Universala oraz bycia najbardziej dochodowym filmem aktorskim w historii sprzedaży Blu-ray.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Quagmire 2015-10-29

Sukces kinowy zrozumiały, ten na rynku video już trochę mniej. Ludzie naprawdę zobaczyli w tym filmie to co chcieli widzieć, a nie to co miał do zaoferowania.

Redox Quagmire 2015-10-31

Przede mną dopiero seans, ale nie dołożę swojej cegiełki w ten rekord. Chyba najbardziej mnie ciekawi jak Trevorrow poradził sobie z wysokobudżetowym filmem, tym bardziej – że jeśli nie wyleci jak Josh Trank – zobaczymy go na stołku reżysera ostatniej części nowej trylogii Star Wars.

Bluejohn_26 2015-10-29

Nie rozumiem co ludzi tak zachwyca w tym filmie.

Proszę czekać…