Nie sequel, a reboot Dziewczyny z tatuażem

Wygląda na to, że fani Dziewczyny z tatuażem Davida Finchera mogą porzucić swoje nadzieje na kontynuację filmu. Podjęto decyzję o nie tworzeniu sequela produkcji z Rooney Marą i Danielem Craigiem w rolach głównych. Zamiast tego powstanie reboot.

Fincher ani dwójka odtwórców głównych ról nie będą brali w nim jednak udziału. Jak donoszą media, Sony Pictures w roli hakerki Lisbeth Salander widzi wschodzącą gwiazdę, Alicię Vikander.

To nie koniec informacji na ten temat. Jak się okazuje za materiał źródłowy nie posłużą książki napisane przez Stiega Larssona, a powieść Davida Lagercrantza "Co nas nie zabije", która została napisana po śmierci autora trylogii "Milennium". Scenariuszem do filmu ma zając się Steven Knight.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę. (opis ze strony wydawnictwa Czarna Owca).

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)