Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Powstanie kolejny serial o zombie? 1

Zombiemania trwa w najlepsze. Już niebawem stacja AMC może zadebiutować kolejnym serialem z żywymi trupami. Włodarze nabyli bowiem prawa do komiksu "Empire of the Dead", którego autorem jest prawdziwa ikona gatunku – George A. Romero.

Limitowana edycja została opublikowana w 2014 roku przez Marvel Comics. Pierwsze informacje na temat chęci przeniesienia komiksu na szklany ekran, pojawiły się w maju tego roku. Teraz ogłoszono, że stacja AMC nabyła prawa do jego ekranizacji. Informacje te zostały potwierdzone przez samych zainteresowanych.

Akcja komiksu kontynuuje wydarzenia znane z filmów wyreżyserowanych przez George'a A. Romero. Cała seria miała swój początek w roku 1968, kiedy to światło dzienne ujrzał film Noc żywych trupów.

Akcja komiksowej serii osadzona jest w Nowym Jorku, wiele lat po pladze, która nawiedziła ludzkość. Manhattan był poddany kwarantannie, jednak pojawiło się nowe zagrożenie ze strony wampirów. Teraz wojna toczy się już nie tylko pomiędzy zombie i ludźmi.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bluejohn_26

Nie wydaje mi się żeby trzeci serial o zombie w ramówce AMC był dobrym ruchem. Co prawda obecne 2 dobrze sobie radzą, ale jak to mówią "Co za dużo, to niezdrowo".

Proszę czekać…