Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Memento doczeka się remake'u 1

Memento z 2000 roku w reżyserii Christophera Nolana doczeka się remake’u. Film zostanie sfinansowany i wyprodukowany przez AMBI Pictures, które jest zarządzane przez Andreę Iervolino i Monikę Bacardi.

Firma nabyła prawa od Exclusive Media Group, która ma w swojej bibliotece ponad 400 tytułów. Wśród nich znajdują się między innymi Szkoła uwodzenia, Donnie Darko, The Mexican i Słodkie życie. Podobno AMBI chce również stworzyć remake klasyka wyreżyserowanego przez Federico Felliniego.

Memento to jeden z najlepszych filmów swojej dekady. Ludzie, którzy obejrzeli ten film dziesięć razy chcą kolejnych seansów. To jest jakość, którą chcemy podtrzymać w remake’u. Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko dzięki geniuszowi Christophera Nolana, jednak my chcemy zrobić to trochę inaczej.

powiedział Andrea Iervolino.

Memento otrzymało dwie nominacje do Oscara – jedną za montaż, drugą za najlepszy scenariusz oryginalny. Film przedstawia historię mężczyzny chorego na rzadkie zaburzenie pamięci krótkotrwałej. Ostatnią rzecz jaką pamięta to śmierć żony. Za pomocą notatek, tatuaży na ciele i zdjęć prowadzi śledztwo, aby odkryć kto stoi za mordem jego ukochanej.

Główną rolę zagrał wówczas Guy Pearce. Memento okazało się także sukcesem kasowym. Przy budżecie 9 milionów dolarów film zarobił 25 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Łączne wpływy filmu wyniosły niemalże 40 milionów.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…