SMOK Tomasza Bagińskiego 3

Już od dziś na portalu YouTube można bezpłatnie obejrzeć krótkometrażowy film w reżyserii Tomasza Bagińskiego – „SMOK”. Portal Allegro.pl we współpracy z Platige Image i Fish Ladder stworzył ciekawą strategię promocyjną dla swojej marki. Akcja „SMOKa” oczywiście toczy się w Krakowie, w nieokreślonej przyszłości. Współczesny bohater, korzystając z nowoczesnych technologii, próbuje przechytrzyć smoka, by uwolnić porwaną dziewczynę.

Celem projektu jest przedstawienie (mniej i bardziej) znanych legend polskich w nowej interpretacji – tak, żeby zainteresować współczesnego widza, ale nie tylko samą treścią historii, a przede wszystkim sposobem jej opowiadania. Tak, żeby był wybór pomiędzy na przykład Iron Manem a rodzimą produkcją. Nie bez powodu reżyserii filmów podjął się Bagiński, jeden z najlepszych twórców animacji w Polsce, nominowany do Oscara za Katedrę.

Legendy Polskie to jednak nie tylko filmy. Również od dzisiaj na stronie legendy.allegro.pl można bezpłatnie pobrać e-booki z opowiadaniami napisanymi przez: Elżbietę Cherezińską, Roberta Wegnera, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika, Kubę Małeckiego i Radka Raka. A już 15 grudnia odbędzie się premiera kolejnego filmu na podstawie legendy – „Twardowsky” z Robertem Więckiewiczem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Bercik022 2015-11-30

Co i tyle, wiem że wlozono w to dużo pracy i efekty są fajne ale to jest tak kulawe że aż ciężko się ogląda :/ na Youtube można znalezc dużo o wiele lepszych filmików animowanych niż to

Joanna Adamiak Bercik022 2015-11-30

Nie zgadzam się z tym, że kulawe, ale chętnie zobaczę te dużo lepsze i polskie jak podasz linki :) pozdr

Bercik022 asia_adamiak 2015-11-30

Nie napisałem że Polskie i jest to moja opinia rozumiem że wg. Ciebie ma mi się podobać i już? Doceniam Baginskiego ale ten film mi się naprawdę nie podoba oprócz efektów. A jeśli miał bym coś polecić od siebie to krótki film "Vengeance" lub "TETHER"

Joanna Adamiak Bercik022 2015-11-30

Spoko, nie twierdzę, że ma się podobać, oczywiście nie musi :) polskiemu kinu cały czas dużo brakuje właśnie w takich efektach wizualnych, dlatego myślę, że warto różne nowinki jak chociażby "SMOK" promować. A polecone chętnie zobaczę, już namierzyłam :)

Proszę czekać…