SMOK Tomasza Bagińskiego

Już od dziś na portalu YouTube można bezpłatnie obejrzeć krótkometrażowy film w reżyserii Tomasza Bagińskiego – „SMOK”. Portal Allegro.pl we współpracy z Platige Image i Fish Ladder stworzył ciekawą strategię promocyjną dla swojej marki. Akcja „SMOKa” oczywiście toczy się w Krakowie, w nieokreślonej przyszłości. Współczesny bohater, korzystając z nowoczesnych technologii, próbuje przechytrzyć smoka, by uwolnić porwaną dziewczynę.

Celem projektu jest przedstawienie (mniej i bardziej) znanych legend polskich w nowej interpretacji – tak, żeby zainteresować współczesnego widza, ale nie tylko samą treścią historii, a przede wszystkim sposobem jej opowiadania. Tak, żeby był wybór pomiędzy na przykład Iron Manem a rodzimą produkcją. Nie bez powodu reżyserii filmów podjął się Bagiński, jeden z najlepszych twórców animacji w Polsce, nominowany do Oscara za Katedrę.

Legendy Polskie to jednak nie tylko filmy. Również od dzisiaj na stronie legendy.allegro.pl można bezpłatnie pobrać e-booki z opowiadaniami napisanymi przez: Elżbietę Cherezińską, Roberta Wegnera, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika, Kubę Małeckiego i Radka Raka. A już 15 grudnia odbędzie się premiera kolejnego filmu na podstawie legendy – „Twardowsky” z Robertem Więckiewiczem.