Fdb.pl wspiera zespół Piekut Racing! 0

Portal fdb.pl z okazji swojej rocznicy ambitnie planuje rozwój na kolejny rok. W tym celu objął patronatem zespół rajdowy Piekut Racing.

W skład zespołu wchodzą dwie załogi w bliźniaczo oklejonych Oplach Astra – Krzysztof Sawicki pilotowany przez Piotra Kapuścika oraz Rudolf Szczepaniak z Andrzejem Hercuniem. Portal FDB.pl będzie wspierał i współpracował z zespołem przez tegoroczny sezon w 8 eliminacjach Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Krzysztof Sawicki: Zespół powstał dzięki kilku firmą, m.in. Piekut Development, Microvision, Mechanixwear oraz Gramy. Współpraca z portalem FDB.pl jest dla nas bardzo ważna. Portal szybko się rozwija i cieszy się sporą popularnością. W tym roku mamy wyraźnie wytyczony cel – walka o Mistrzostwo Polski Pucharu PZM w klasyfikacji generalnej. Auto, którym dysponujemy, jest przez nas od od podstaw budowane i jego zaawansowane rozwiązania wymagają czasu do przetestowania, więc mimo iż początki mogą być trudne, to dalsza część sezony zapowiada się obiecująco.

Najbliższy rajd, w którym zobaczymy załogę FDB Piekut Racing będzie Rajd Festiwalowy, który odbędzie się 5 maja w okolicach Opola.

7 Rajd Mazowiecki był pierwszym rajdem zespołu Piekut Racing. Pomimo wielu trudności przed rajdem zespół podjął odważną decyzję wystartowania w zawodach i wykazał się niezwykłą determinacją i duchem walki.

Krzysztof Sawicki: – Przez dobre 2 tygodnie przed rajdem prawie w ogóle nie sypiałem, cały czas do wczesnych godzin porannych składaliśmy samochód. Nie chciałem się łatwo poddawać i postanowiliśmy do końca walczyć. Przez 3 dni przed rajdem cały zespół w ogóle nie zmrużył oka, przeszliśmy badanie techniczne i udało się wystartować w rajdzie. Niestety mieliśmy pecha i już po kilku kilometrach dojazdu do 1 odcinka zaczęła szwankować skrzynia biegów. Postanowiliśmy nie ryzykować całkowitej jej destrukcji i musieliśmy się wycofać z rajdu. Ale wiemy teraz jaki potencjał drzemie w naszym aucie, wyciągniemy z tego startu wnioski i na kolejny rajd postaramy się solidnie przygotować. Nigdy wcześniej nie miałem takiej determinacji do startów, nasi sponsorzy w pełni nas wspierają.

Rudolf Szczepaniak: – Tak jak Krzysiek, siedzieliśmy przy swoim aucie dzień i noc. Na pierwszym odcinku specjalnym dopadła nas awaria i auto nie chciało przyśpieszać. Odcinek ukończyliśmy, ale po 1 OS musieliśmy się wycofać. Niesamowity pech zespołu. Jednak trenowałem trochę z moim nowym pilotem, Andrzejem, i ustaliliśmy wspólny opis i dobrze nam się współpracowało, co jest dla mnie bardzo ważne.

Piotr Kapuścik: – Cały zespół zrobił wszystko aby w rajdzie wystartować. Sądzę że większość zawodników w naszej sytuacji by się dawno wycofało z zawodów. Po raz pierwszy auto odpaliliśmy godzinę przed badaniem technicznym. Samochodem przejechaliśmy zaledwie parę kilometrów, ale ma spory potencjał. Teraz może być już tylko lepiej.

Andrzej Hercuń: – Wspólnie z Rudolfem ustaliliśmy opis, który ja i on rozumiemy. Jest niedosyt po rajdzie, ale nie można się załamywać. Co nas nie zabije, to nas wzmocni, a na pewno po tym rajdzie nie znikniemy z tras rajdowych. Już rozpoczynamy intensywne przygotowana do Rajdu Festiwalowego i z rajdu na rajd będziemy się rozwijać, wyciągać wnioski i zdobywać doświadczenie.

Zespół Piekut Racing miłośnikom szybkiej jazdy poleca filmy:

- Taxi

- Szybcy i wściekli

- Szybcy i wściekli: Tokio Drift

- Transporter

13 kwietnia będziemy świętować pierwszy rok istnienia bazy filmowej fdb.pl ;) szybki rozwój serwisu idealnie pasuje do prędkości rozwijanych przez zespół Piekut Racing. W drugim roku planujemy jeszcze bardziej przyspieszyć ;)

Piekut RacingPiekut Racing Piekut RacingPiekut Racing

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Lucas_B

Pozostaje tylko życzyć sukcesów… :D

Andrzej_Lep Lucas_B

… i dziur w asfalcie mniejszych niż w budżecie!

Trophy

Nawet ładnie wygląda logo na tym samochodzie.

Ronaldinho

GREAT SUCCESS :D

NeverGiveUp

Przydałby mi się taki samochód na osiemnaste urodziny ;)

Aha no i również gratuluję :-)

Proszę czekać…