Indiana Jones jest tylko jeden

Rozpoczęły się przygotowania do realizacji filmu Indiana Jones 5. Steven Spielberg uważa, że nikt nie może zastąpić Harrisona Forda w tytułowej roli produkcji o przygodach Indiany Jonesa.

O piątej części Indiany Jonesa media mówią już od kilku lat. Steven Spielberg w październiku dał do zrozumienia, że w serii o przygodach archeologa tytułową rolę może powtórzyć Harrison Ford. Reżyser obecnie potwierdził tę informację.

W wywiadzie dla magazynu „Screen International” Spielberg powiedział:
p=. Nie sądzę by ktokolwiek mógł zastąpić Harrisona w roli Indy’ego; to nigdy się nie stanie. Postaci takie jak jak Spider-Man czy Batman były grane przez wielu aktorów, ale nie dopuszczę, by jakikolwiek inny odtwórca podążał ścieżką wydeptaną przez Harrisona. Jest tylko jeden Indiana Jones.

Reżyser dodał także, że nakręci jeszcze co najmniej jedną część kultowej serii. Na pytanie dlaczego udzielił tak prostej odpowiedzi, odparł: „Bo przygód jest więcej niż dotychczasowych filmów”.

„Indiana Jones 5” jest obecnie we wczesnej fazie przygotowań. Wiadomo jednak, że scenariusz do filmu napisze Philip Kaufman Premiera ekranizacji planowana jest na rok 2016.

AKTUALIZACJA:

Walt Disney potwierdził, iż powstanie piąta część przygód Indiany Jonesa. Premiera filmu zaplanowana jest na 19 lipca 2019 roku.

Źrodło: ScreenDaily.com


Klaudia Więciorek
Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)