"May the Force Be With You"

Powstanie remake horroru Christine 0

Christopher Landon prawdopodobnie już rozpoczął wstępne prace nad scenariuszem do remake'u horroru Christine wg powieści Stephena Kinga.

Christopher Landon, współtwórca scenariusza do nowego thrillera – Disturbia, wypowiedział się odnośnie remake'u Christine w ten sposób: Tak naprawdę najpierw chcę powrócić do książki, materiału źródłowego. Jestem fanem wersji filmu Johna Carpentera, jest świetny. Ale książka posiada trochę więcej historii, to nie tylko opowieść o zabójczym samochodzie. To, co czyni książkę tak wspaniałą, jest niesamowity klimat, który mnie przeraził. Także, to że nie opisuje ona tylko jakiegoś nieożywionego obiektu biegającego dookoła i zabijającego ludzi, ale coś jeszcze, co czyni ją bardzo straszną. Ponadto spodobała mi się dynamika postaci.

Kadr z horroru Christine 1983Kadr z horroru Christine 1983

Powieść Christine Stephena Kinga została wydana w 1983 roku. Na jej podstawie John Carpenter nakręcił film w tym samym roku. Gwiazdami filmu są: John Stockwell (Turistas), Keith Gordon (Dexter) i Alexandra Paul (Słoneczny patrol).

Tytułowa postać – Christine to samochód Plymouth Fury z roku 1958. Auto staje się największą pasją nastoletniego Arniego Cunninghama. Chłopiec zakupił ją w opłakanym stanie, po czym spędzał całe dnie na renowacji samochodu. Z czasem zamiłowanie do pojazdu staje się obsejsą …

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elros

_Ale niestety remake będzie słaby :( _
Czuję już to…

Proszę czekać…