Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Najlepsze filmy 2015 roku 8

W rozmowach kuluarowych przeważa opinia, że w tym roku polscy widzowie nie mieli za bardzo, na co się wybrać do kina. Oscarowe tytuły, jak Gra tajemnic czy Teoria wszystkiego, to filmy niespełnionych oczekiwań. Zaś potentaci do oscarowych statuetek przy najbliższym rozdaniu wejdą do kin dopiero na początku 2016 roku.

Jednak z tłumu miernych filmów redakcji FDB udało się wyłowić perełki, które nie sprawiają, że podczas seansu nerwowo spogląda się na zegarek. I jak co roku w naszym zestawieniu można znaleźć superprodukcje pokroju Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy czy Mad Max: Na drodze gniewu oraz kameralne produkcje o niedużym budżecie, jak Whiplash i Dar.

Ranking redakcji fdb
1. Whiplash
2. Birdman
3. Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

4. Mad Max: Na drodze gniewu
5. W głowie się nie mieści
6. Marsjanin
7. Steve Jobs
8. Dzikie historie
9. Dar
10. Co robimy w ukryciu

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 15

Redox

Żałuję, że "The End of The Tour" nie miało polskiej premiery kinowej w Polsce. Dla mnie to numer jeden jeśli chodzi o filmy z 2015 roku. Nie spodziewałem się, że ten skromny film indie tak mnie oczaruje. Polecam jeśli ktoś nie słyszał.

Do rankingu przez kryterium polskiej daty nie wpadły też u mnie:
The Stanford Prison Experiment, Cop Car i Steve Jobs: The Man in the Machine. Wszystkie co najmniej bardzo dobre obrazy.

Movieman

Co robimy w ukryciu w pierwszej dziesiątce! Wow, pozytywnie zaskoczony jestem :)

Redox Movieman

@Movieman Ja tak samo! Ta komedia zasługuje jak najbardziej na miejsce w tym rankingu. Na pewno nie raz jeszczę do niej powrócę.

Quagmire

Zwycięzca bez zaskoczeń. W dodatku już trzeci raz z rzędu zwyciężył film ze stycznia, jeśli dobrze pamiętam w 2013 roku był to Django, a w 2014 Wilk z Wall Street.

Beznickowy Quagmire

@Quagmire Wygrał zdecydowanie. Na wielu listach znalazł się na pierwszym miejscu, prawie na wszystkich w ścisłej czołówce. Cieszą miejsca 8-10, szkoda, że dla Sicario i Wizyty zabrakło miejsca.

Quagmire Beznickowy

@Beznickowy Jeszcze nie widziałem Sicario, a Wizytę naprawdę ciężko mi ocenić (chociaż zła na pewno nie była).

Beznickowy Quagmire

@Quagmire Ja tam na Wizycie bawiłem się wyśmienicie. Dawno żaden film nie stworzył takiej tajemnicy, że siedziałem przez cały seans w napięciu, co się stanie. Do tego te szaleństwa babci! :D No i ten tradycyjny twist Shyamalana. Polecam ten film każdemu po kolei.

Movieman Quagmire

@Quagmire Za rok wygra Tarantino albo Zjawa :P

Camizi

Przy okazji poprzedniego zestawienia obiecałem sobie, że w 2015 obejrzę więcej nowości niż w poprzednim roku i w końcu będę miał z czego wybierać. Jak zwykle guzik z tego wyszło. :P Z powyższej listy widziałem "W głowie się nie mieści" oraz "Co robimy w ukryciu" – oba moim zdaniem tylko niezłe.

Z tego, co widziałem, jakoś bardziej spodobały mi się:

Aktorskie:
1. Mężczyzna idealny
2. Maggie

Animowane:
1. Batman kontra Robin
2. Minionki

Quagmire Camizi

@Camizi Zarówno Maggie jak i Mężczyzna idealny nie mogły się znaleźć w rankingu, kryterium była polska premiera kinowa.

Camizi Quagmire

@Quagmire No fakt, i rozumiem sens tego. Moim kryterium było "2015" obok tytułu. :)

Bluejohn_26

Ja, z pierwszej dziesiątki, widziałem tylko Mad Maxa i był to naprawdę udany seans. Nie oglądam za dużo filmów, ale te z pierwszej ósemki i tak planowałem nadgonić.

Proszę czekać…