http://vimeo.com/mironkundzicz

Smith o swoim horrorze 1

Reżyser i scenarzysta Kevin Smith wypowiedział się w końcu odnośnie swojego następnego projektu.

Film będzie nosił tytuł Red State i zapowiadany jest jako horror.

Kevin Smith w filmie Catch and Release 2006/IIKevin Smith w filmie Catch and Release 2006/II

Jeśli chodzi o temat filmu, to czarny charakter ma być oparty na kaznodziei z Kansas, Fredzie Phelpsie, który zyskał sławę dzięki swoje stronie internetowej: Bóg nienawidzi pedałów i tym, że pikietował przeciwko pogrzebom żołnierzy poległym w Iraku.

Ten koleś zawsze mnie fascynował i bardzo pasuje do horroru, nad którym właśnie pracuję. Będzie on nosił tytuł Red State i jest on mocno zakorzeniony w zachowaniu i podejściu do świata Phelpsa. Wszystko będzie jednak podkręcone do maksimum. Oczywiście nie będzie to dokładnie Phelps, ale czarny charakter na pewno będzie nim inspirowany. – mówi Smith.

W moim zamiarze użycia bohatera podobnego do Phelpsa, tak przerażającego i strasznego jak ten gość potrafi być, jest nawet coś gorszego i straszniejszego. Chodzi o to, że rząd i ludzie pozwalają mu na to wszystko i to jest druga rzecz, którą chcę pokazać w moim filmie w bardzo mocny sposób. Znajdą się ludzie, którzy będą mówić: To nie jest horror! No cóż, dla mnie jest. – zakończył reżyser.

Smith planuje kręcić obraz pod koniec tego roku w Ameryce Środkowej.

Kevin Smith urodził się w New Jersey. Sławę przyniósł mu jego debiut Clerks – Sprzedawcy, którego był scenarzystą i reżyserem. Do tej pory nakręcił takie filmy jak Szczury z supermarketu, W pogoni za Amy, Dogma, Jay i Cichy Bob Kontratakuja, Dziewczyna z Jersey i Clerks – Sprzedawcy 2. W prawie każdym ze swoich filmów wciela się w postać Cichego Boba. Zdobył Nagrodę Młodych na Festiwalu Filmowym w Cannes i Nagrodę Publiczności na Deauville Film Festival Clerks – Sprzedawcy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

majron

a wiesz ze to fakt :P zapomnialem o tym moze dlatego ze dawno widzialem :)

Anonimowy

W "Dziewczynie z Jersey" nie pojawia sie postać Cichego Boba.

NeverGiveUp

"Bóg nienawidzi pedałów" – Oh yeah ;-)

Proszę czekać…