Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Utopia - premiera w TVP Kultura 4

TVP Kultura jako pierwsza Antena w Polsce pokaże brytyjską produkcję Utopia, okrzykniętą serialem roku podczas rozdania Międzynarodowych Nagród Emmy 2014. TVP Kultura zaprasza na serial w każdą sobotę o godz. 22:30, od 16 stycznia.

Serial opowiada historię grupy przypadkowych ludzi – fanów powieści graficznej „The Utopia Experiments” („Eksperyment Utopia”), którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji „The Network” („Sieć”) i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

Serial wyróżniają przede wszystkim dwa elementy: świetna muzyka oryginalna oraz bardzo ciekawe zdjęcia – z mocno zmanipulowanymi kolorami (żółtym, zielonym i fioletowym). To jedno z najciekawszych pod względem formalnym dzieł serialowych ostatnich lat.

„Utopia” zdobyła rzesze oddanych fanów, krytycy zaś podkreślali jej nowatorstwo i przełomowość. Brytyjskie media pisały: „wytwór genialnej wyobraźni”, „21 wieczny koszmar, wyglądający pięknie” (The Guardian), „wspaniała strona wizualna” (The Scotsman), „świetna, ciemna tajemnicza propozycja” (The Daily Telegraf). Sława serialu sięgnęła daleko poza Wielką Brytanię – w USA nad amerykańskim re-makiem dla HBO miał pracować sam David Fincher („Fight club”, „Social Network”, „Dziewczyna z tatuażem”) – na razie produkcję wstrzymano ze względu na pat w negocjacjach finansowych.

Utopia to serial produkcji brytyjskiej z gatunku conspiracy thriller. Składa się z 2 serii po 6 odcinków. Autorem scenariusza jest Dennis Kelly. Emitowany był od 15 stycznia 2013 r. do 12 sierpnia 2014 r. na kanale Channel 4. TVP Kultura jako pierwsza wyemituje serial w Polsce. Premierowe odcinki TVP Kultura pokaże od 16 stycznia br., w soboty ok. godz. 22:30, powtórki w niedziele ok. północy.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…