Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Alan Rickman nie żyje 9

Brytyjski aktor, Alan Rickman nie żyje. Informacja o śmierci lubianego aktora, w ostatnich latach kojarzonego głównie z roli Severusa Snape’a w serii Harry Potter, podała rodzina.

Aktor zmarł w wieku 69 lat. Rickman od jakiegoś czasu chorował na raka.

W swoim aktorskim CV miał wiele ról, które zastaną zapamiętane przez rzeszę fanów. Oprócz Snape’a trzeba wyróżnić jego kinowy debiut, czyli rola Hansa Grubera w Szklanej pułapce. Zagrał również szeryfa Nottingham w Robin Hoodzie oraz Rasputina, za którego otrzymał Złoty Glob.

Był czterokrotnie nominowany do nagród BAFTA. W roku 1992 roku został laureatem w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w Robin Hood: Książę złodziei.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Avatar square 200x200
Jankes 2016-01-14

Zdecydowanie zapadał mi w pamięć ze Szklanej Pułapki, jeszcze nie powinien był odejść :(

Marek Jacek 2016-01-14

Dla mnie zawsze będzie Gruberem z Die Hard. Naprawdę świetny aktor. Wielka strata.

Redox 2016-01-14

Będzie mi go brakować. Potrafił odnaleźć się w każdej roli, od komedii po poważne dramaty. Będę wspominał ten jego głęboki głos i brytyjski akcent.

Arkadiusz Turek 2016-01-14

RIP – ja go najbardziej zapamiętałem, poza Szklaną pułapką i Robin Hoodem z Pachnidła, gdzie zagrał Richisa. Szkoda chłopa.

Piotr Biernacki 2016-01-14

Charakterystyczny aktor o głębokim głosie. Jednak ciężko nie pozbyć się wrażenia, że kino nie wykorzystało w pełni jego talentu.

Proszę czekać…