http://vimeo.com/mironkundzicz

Broderick traci pamięć 0

Matthew Broderick, Virginia Madsen i Alan Alda zagrają w komedii Diminished Capacity.

Będzie to komedia, w którym głównym tematem będą rodzinne więzi i utrata pamięci.

Alan Alda w serialu M*A*S*HAlan Alda w serialu M*A*S*H

Produkuje Plum Pictures.

Reżyserem będzie Terry Kinney (Przyjaciele w Queens). Scenariusz, w oparciu o swoją książkę o tym samym tytule, napisze Sherwood Kiraly.

Broderick wcieli się w główną rolę, mężczyzny, który cierpi na zanik pamieci, po tym jak został uderzony w głowę. Wyrusza więc, razem ze swoim wujkiem chorym na Alzheimera (Alda) i licealną miłością (Madsen), na festiwal pamiątek, gdzie będą się starali sprzedać bardzo rzadką kartę baseballową.

W pozostałych rolach zobaczymy Bobby'ego Cannavale (Washington Heights) i Lois Smith (Smażone zielone pomidory). Zdjęcia mają się rozpocząć tej wiosny w Nowym Jorku i Chicago.

Matthew Broderick urodził się w Nowym Jorku. Ma na koncie występy w filmach Telemaniak, Gry wojenne, Wolny dzień Ferrisa Buellera, Godzilla, czy Chwała. Był nominowany do Złotego Globa za Wolny dzień Ferrisa Buellera i dostał, w 2005 roku, Hollywood Film Award za najlepsze role drugoplanowe.

Virginia Madsen pochodzi z Chicago. Zagrała do tej pory między innymi w Diunie, Bezdrożach, Zaklinaczu deszczu, Armii Boga, czy Magnacie i aktoreczce. Była nominowana do Oscara, za rolę w Bezdrożach. Zdobyła za to Saturn Award za Candymana i Slate Award za Artworks.

Pochodzący z Nowego Jorku, Alan Alda, znany jest polskim widzom z filmów Za rok o tej samej porze, Zbrodnie i wykroczenia, Tajemnica morderstwa na Manhattanie, Aviator, Czego pragną kobiety, czy serialu M*A*S*H. Był nominowany do Oscara za rolę w Aviatorze. Poza tym zdobył Bodil Award za The Four Seasons i sześć razy Złotego Globa za występ w serialu M*A*S*H.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Anonimowy

Aha, to teraz wszystko jasne :-)

majron

to bylo w roku 2005 wtedy gral w producentach i strangers with candy pewnie o to chodzi :)

Anonimowy

dostał Hollywood Film Award za całokształ ról drugoplanowych. – hmm, przeciez Matthew zwykle gra pierwszoplanowe role w filmach, to skad ta nagroda?

Proszę czekać…