Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Clooney dołącza do bojkotu Oscarów 0

Nie milkną echa braku nominacji czarnoskórych aktorów i aktorek do tegorocznych Oscarów. W dniu wczorajszym informowaliśmy Was o bojkocie rozdania złotych statuetek przez między innymi Spike’a Lee i Jadę Pinkett Smith. Swoje trzy grosze wtrącił również David Oyelowo.

Dzisiaj do grona osób, które protestują przeciwko „białym Oscarom” dołączył gwiazdor hollywoodzkiego kina, dwukrotny laureat Oscara, George Clooney.

Jeśli cofniemy się o dziesięć lat, to zobaczymy że Akademia wykonywała lepiej swoją pracę. Zobaczcie ilu czarnoskórych aktorów było wówczas nominowanych. W 2004 roku mieliśmy wśród nominowanych Morgana Freemana czy Dona Cheadle’a. Wszystko zmierza w złym kierunku. W tym roku były cztery filmy, które zasługiwały na nominacje. Nominowany powinien być Creed i Straight Outta Compton, do tego Will Smith za Wstrząs oraz Idris Elba za Beasts of No Nation. A w zeszłym roku brak nominacji dla Avy DuVernay za Selmę jest niezrozumiały.

Clooney to nie jedyny biały człowiek związany z filmem, który poparł Spike’a Lee i Jadę Pinkett Smith. W podobnym tonie wyraża się także znany z reżyserowania filmów dokumentalnych, inny laureat Oscara, Michael Moore.

To zwykłe szaleństwo, aby nominować tylko i wyłącznie białych aktorów. Więc jeśli to pomoże to, z przyjemnością przyłączam się do bojkotu Spike’a Lee i Pinkett Smith. Symbolicznie łączę się z nimi.

Jak widać bojkot Oscarów nasila się. Który z twórców kina będzie następny?

Źrodło: The Wrap/Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Quagmire

To jest po prostu absurd. Dlaczego nikt nie zada im prostego pytania: czy uważa Pan, że plebiscyt powinien być ustawiony? Clooney był jednym z kilku tysięcy głosujących i oburza się w tym momencie, że nie wygrali jego faworyci. Tupie nóżką i opuszcza piaskownicę. Czy to nie dziecinne? Czarnoskóry kandydat równie dobrze mógł się znaleźć na kartce z głosami tak jak kandydat innej rasy. Dlaczego ma być uprzywilejowany na etapie ogłaszania wyników?

Krążą różne plotki, teorie i pomysły na to jak Akademia miałaby zmienić sytuację w przyszłym roku. Jeśli wprowadzą na przykład liczbę 10 nominowanych w kategoriach aktorskich, lub Akademia hurtowo przyjmie nowych członków kierując się wyłącznie ich kolorem skóry to będą to ostatnie Oscary którymi w jakikolwiek sposób się interesuje. Ciekawy jest zresztą tok myślenia osób które proponują tego typu "świeżą krew" w Akademii, zatem w ich oczach biały głosujący tylko na białych jest rasistą, ale czarny głosujący tylko na czarnych jest wzorem do naśladowania.

domzz

Ostatnio wszystkie kolorowe nacje wysuwają roszczenia odnośnie wszystkiego, co stworzył biały człowiek.

Kur123ek

Ja też bojkotuje i nie idę na ceremonię. Nie obejrzę też w Canal+ bo ma zakodowany i tak jak normalny człowiek w tym kraju, pójdę smacznie spać, czego i Wam życzę! A Clooney to chociaż nie pójdzie, bo i po co? To napewno obejrzy jak i pozostali oburzeni w telewizji, bo co jak co, ale nie wierzę że nie chcą wiedzieć kto wygrał.

dragoon1984

Pod bojkotem mogą się podpisać wszyscy nienominowani – ale mi wielka sensacja ….. Jeszcze skośnoocy zostali ;d

Proszę czekać…