Will Smith również opuści Oscary

Will Smith to dobry mąż i przykładny ojciec. Podobnie jak jego żona, Jada Pinkett zdecydował sie zrezygnować z pójścia na tegoroczną galę rozdania Oscarów, po tym jak został pominięty przy nominacjach za rolę w filmie Wstrząs.

Żona Smitha opublikowała niedawno filmik na Facebooka, w którym komentuje brak nominacji dla czarnoskórych aktorów, aktorek i reżyserów. Will Smith wypowiedział się na ten temat w jednym z wywiadów:

Jada i ja rozmawialiśmy na ten temat. Jesteśmy członkami tej społeczności od lat, jednak w tym czasie byłoby nam nieprzyjemnie pojawić się na gali. Ona jest wielką pasjonatką i kiedy coś zacznie to już na dobre. Kiedy usłyszałem jej słowa to się przewróciłem, jestem szczęśliwy, że ta kobieta jest moją żoną.

Jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć wyżej wspomnianego wideo, to w tym miejscu jest przypominamy:

We must stand in our power!

We must stand in our power.

Posted by Jada Pinkett Smith on 18 stycznia 2016

Wczoraj informowaliśmy Was o dołączniu się do protestu białych twórców filmowych – George’a Clooneya oraz Michaela Moore’a. Teraz kolejny biały aktor wyraził swoją dezaprobatę. Jest nim Mark Ruffalo, który został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. On jednak zdecydował się nie bojkotować ceremonii rozdania Oscarów i na gali się pojawi.
Źrodło: USA Today


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)