Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

W 2017 roku powstanie nowy DeLorean 2

Po 33 latach od zjechania ostatniego egzemplarza z linii produkcyjnej, The DeLorean Motor Company postanowiło wznowić produkcję kultowego auta.

Legendarne auto, który swój kult zawdzięcza filmom z serii "Powrót do przyszłości" powróci do produkcji w ramach limitowanej edycji. Pierwsze auta mają zjechać z linii już w 2017 roku. Pierwsza plany firmy są takie, że powstanie 300 samochodów. Każdy z nich ma kosztować 100 tysięcy dolarów. Nie jest to jednak pewna cena. Wszystko zależy od silnika i podzespołów na jakie zdecydują się ludzie odpowiedzialni za stworzenia nowych DeLoreanów.

Obecnie ceny używanych aut wahają się w przedziale 45-55 tysiący dolarów. Według doniesień na razie firma będzie tworzyła jeden samochód miesięcznie. Oto co na ten temat powiedział prezes The DeLorean Motor Company Stephen Wynne:

To fantastyczne, to wielka zmiana dla nas. Chcieliśmy żeby to się stało. Mieliśmy zakaz, było to niezgodne z prawem. Teraz mamy zielone światło, aby powrócić z produkcją. To znaczy wracamy z naszą firmą samochodową.

Wznowienie prac nad kultowym pojazdem jest możliwe dzięki zmianom w amerykańskim prawie. Obecnie mniejsze firmy, które produkują zdecydowanie skromniejszą liczbę swoich samochodów, będą traktowane na takich samych zasadach jak wielkie samochodowe koncerny.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Arkadiusz Turek 2016-01-28

W Polsce jest co najmniej jeden DMC i to w bardzo dobrym stanie, ale spotkać go na ulicy z całą pewnością jest mało prawdopodobne ;)

Proszę czekać…