Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Deadpool bije rekordy lutego! 4

Wiele osób wieszczyło kasowy sukces filmowi Deadpool. Obecnie wyniki przechodzą jednak najśmielsze oczekiwania. Najbardziej nieprzewidywalny z bohaterów Marvela bije rekordy lutego i ma spore szanse na zgarnięcie ponad 100 milionów w weekend otwarcia.

Do tej pory żaden z filmów, którego premiera miała miejsce w drugim miesiącu roku nie osiągnął pułapu 100 milionów. W ubiegłym roku rekordy biła inna produkcja z kategorią wiekową R – Pięćdziesiąt twarzy Greya. Wówczas film zarobił w piątek 30,3 miliona dolarów. Po trzech dniach miał na swoim koncie 85 milionów. Przez cztery walentynkowe dni ekranizacja powieści E.L. James 93 miliony dolarów.

Deadpool już pobił piątkowy rekord dotychczasowego lidera. Film z Reynoldsem w roli głównej ma na swoim koncie 41,5 miliona dolarów. Spekuluje się, że po trzech dniach na jego koncie będzie 102,5 miliona, a po czterech ponad 115 milionów. Dla Ryana Reynoldsa będzie to najlepsze otwarcie w karierze. Do tej pory jego osobistym rekordem był film, w którym wcielił się w… Wade’a Wilsona. Mowa tutaj o X-Men Geneza: Wolverine.

W najbliższych tygodniach Deadpool nie będzie miał żadnej konkurencji w postaci komedii w kategorii R czy też innych ekranizacji komiksów. Szykują się więc tak zwane "długie nogi" w kinach. Bardzo optymistyczne prognozy mówią, że obraz może zarobić w samych Stanach Zjednoczonych nawet 300 milionów dolarów.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Quagmire 2016-02-13

Oficjalnie ma niesamowite 47,5 mln$ z piątku. Będzie pierwszy film z R-ką w historii kina który przekroczył 100 mln$ w weekend otwarcia w amerykańskich kinach. Kosmiczny sukces o którym nawet nikt nie śnił.

Redox Quagmire 2016-02-13

@Quagmire Zasłużył sobie tą wspaniałą kampanią, którą wszyscy chwalą. Dobrze widzieć rehabilitację Foxa po "F4ntastic" z zeszłego lata uggh

Proszę czekać…