Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

The Walking Dead - nowy czarny charakter 1

Nowy czarny charakter w The Walking Dead to przerażający bohater, gdy zabija, nic go nie obchodzi. Na fanów zombie czeka 8 nowych odcinków 6. sezonu, których emisja rozpocznie się już dzisiaj, 15 lutego o godz. 22:00 na kanale FOX.

Serial powraca na ekrany po przerwie z nową dawką przygód, która z pewnością przyprawi widzów o mocniejsze bicie serca. Pod koniec pierwszej części 6. sezonu Rick (Andrew Lincoln) i mieszkańcy Aleksandrii musieli stawić czoła inwazji hordy zombie. Z kolei Deanna (Tovah Feldshuh) pomagając Rickowi została ugryziona i nie mając nic do stracenia, desperacko rzuciła się na krwiożercze zombie…

Chandler Riggs, Seth Gilliam, Danai Gurira, Andrew Lincoln i Tovah Feldshuh

W drugiej części 6. sezonu nie zabraknie dramatycznych zwrotów akcji, a bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wielkim zagrożeniem. Najnowszy odcinek, zatytułowany „Bez wyjścia", rozpoczyna się tam, gdzie skończył się poprzedni epizod. Rick i jego grupa w dokładnym kamuflażu, usmarowani krwią i wnętrznościami, próbują ucieczki z Alexandrii. Niebawem jednak wpadają w tarapaty – nagły hałas wabi w ich kierunku zombie, co może mieć fatalne konsekwencje. Poszukują bezpiecznego schronienia, niestety zombie są bardzo blisko, co więcej, to nie jedyne zagrożenie… W pobliżu czają się pozostali ocalali, którzy w innych żyjących także widzą rywali. Daryla (Norman Reedus), Sashę (Sonequa Martin-Green) i Abrahama (Michael Cudlitz) spotykamy z kolei w drodze do domu, którą niespodziewanie przecina im uzbrojony, motocyklowy gang.

Steven Yeun jako Glenn

Okazuje się, że Glenn (Steven Yeun) żyje, ale czy w świecie opanowanym przez zombie uda mu się przetrwać i zostać ojcem? Czy wkrótce będzie na tyle bezpiecznie, by Maggie (Lauren Cohan) mogła nie tylko urodzić, ale potem także wspólnie z nim wychować dziecko? Glenn jest gotów zrobić wszystko, by zapobiec czającemu się w pobliżu niebezpieczeństwu, jeżeli będzie musiał zabić – zrobi to bez wahania. Widzowie przekonają się jak żyją ludzie w innych społecznościach, a w serialu pojawi się m.in. nowa postać – Jesus z kolonii Hilltop. Być może Glenn i Maggie znajdą wsparcie wśród innych ocalałych, czy jednak powinni im ufać? Z kolei Daryl pokaże swoje inne oblicze i to wokół niego będzie toczyło się wiele odcinków drugiej części serialu. Mimo utraty motocykla i łuku, zachowa swój charakter.

Norman Reedus jako Daryl

Pod koniec 6. sezonu pojawi się ikoniczna postać, bardzo dobrze znana z komiksów Roberta Kirkmana – aktor Jeffrey Dean Morgan wcieli się w rolę czarnego charakteru – Negana. To jeden z największych łotrów, jakiego w komiksowym świecie udało się stworzyć Kirkmanowi. Czarny charakter – Negan, po raz pierwszy pojawia się w setnym zeszycie Kirkmana i jest to jeden z najbardziej charakterystycznych momentów całej historii. Nie ujawniono wyglądu bohatera, mimo faktu, że zdjęcia do ostatniego odcinka, w którym poznają go widzowie, dobiegły końca. Scott Gimple – producent The Walking Dead zdradza tylko, że postać Negana zostanie odwzorowana w bardzo wierny sposób. Gimple przyznał również, że pojawienie się Jeffreya Deana Morgana w roli Negana było niezapomnianym dniem na planie zdjęciowym.

Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo. To przerażający bohater, gdy zabija, nic go nie obchodzi – wyznał w jednym z wywiadów Scott Gimple.

Steven Yeun (Glenn) i Katelyn Nacon (Enid)

Twórcy The Walking Dead wykorzystali fakt, że Glenn to jeden z bardziej lubianych bohaterów i postanowili zaskoczyć widzów. Jeden z ostatnich odcinków pierwszej serii 6. sezonu zakończył się sceną, w której wydawało się, że otoczony przez zombie Glenn nie ma szans przeżyć. Co więcej, w kolejnym odcinku bohater w ogóle się nie pojawił, a nazwisko aktora, który się w niego wciela, zniknęło z czołówki… Ostatecznie okazało się, że to była tylko prowokacja, a Glenn uratował się w bardzo prosty sposób. W efekcie fani wyznali, że chyba woleliby, żeby okazał się martwy… Jednocześnie Robert Kirkman, twórca komiksów i producent serialu The Walking Dead, w jednym z wywiadów potwierdził, że w 6. sezonie żaden z bohaterów nie może czuć się bezpieczny i nawet kluczowe postacie mogą zostać uśmiercone. W pierwszej połowie sezonu nie zginęła jednak żadna ważna postać. Można zatem podejrzewać, że reguła „nikt nie jest bezpieczny” zacznie obowiązywać w nowych odcinkach.

Przypomnijmy, że 30 października 2015 roku ogłoszono oficjalnie, że serial The Walking Dead będzie kontynuowany i widzowie zobaczą siódmy sezon przygód ocalałych z apokalipsy. Premierę nowej odsłony zapowiedziano na październik 2016 roku. Alicia Witt (znana z serialu Justified: Bez przebaczenia) dołączy do obsady serialu i pojawi się właśnie w siódmym sezonie. Aktorka poinformowała o angażu za pośrednictwem Twittera, podkreślając, że jest dumna i przeszczęśliwa, że zagra w jednym z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek zostały stworzone.

Premierowe odcinki 6. sezonu The Walking Dead w każdy poniedziałek o godz. 22:00 na kanale FOX.

Źrodło: FoxTv

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…