Edward Norton zagra Hulka! 0

Marvel Studios wybrało Edwarda Nortona, aby odzwierciedlił postać Bruce'a Bannera w The Incredible Hulk.

Dystrybucją obrazu, za którego kamerą stanie twórca Transportera Louis Leterrier, zajmie się Universal Pictures. Premiera zaplanowana jest na 13 czerwca 2008 rok. Zdjęcia odbędą się tego lata w Toronto.

Edward Norton w filmie Iluzjonista 2006Edward Norton w filmie Iluzjonista 2006

Norton przejmie rolę po Ericu Bana, który wcielił się w postać Hulka w filmie Anga Lee. Mimo, że miał wysoki budżet, nie dogonił innych projektów Marvela, a są to Spider-Man, X-Men, Fantastyczna czwórka oraz, niedawno powstały, Ghost Rider. W Stanach Zjednoczonych Hulk zarobił ponad 130 mln dolarów, a na świecie zaledwie 245 mln.

Edward Norton jest utalentowanym i jednym z najbardziej wszechstronnych aktorów w biznesie. – stwierdził producent Kevin Feige. Jego zdolność do przemieniania się w poszczególne postacie, robi z niego idealnego kandydata do roli Bruce'a Bannera i Hulka. Edward doskonale pasuje do tego, aby przenieść jednego z najbardziej popularnych i ważnych bohaterów Marvela na duży ekran, a zrobi to w nowy, a zarazem ekscytujący sposób.

Scenariusz do The Incredible Hulk napisał Zak Penn, który pracował już dla Marvela przy X-Menie i Fantastycznej czwórce.

Edward Norton wystąpił niedawno w filmie Iluzjonista, który miał polską premierę 30 marca tego roku. Obraz ten był nominowany do Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Trophy

A czemu nie? Nie mówię, że jest on najlepszym kandydatem, ale może uda mu się dobrze go zagrać. :)

ja1974

Tylko nie to!

Proszę czekać…