Czy seriale na Netfliksie będą dubbingowane?

Już niebawem Netflix może zyskać kolejną porcję fanów w naszym kraju. A wszystko za sprawą dubbingu i ankiet, które będą przeprowadzane w naszym kraju.

Jak się okazuje Netflix będzie sondował czy jest sens, aby na platformie pojawiały się seriale z polskim dubbingiem. Co więcej już przeprowadzane są testy. Jeden z nich pojawił się na Twitterze, gdzie można posłuchać fragmentu serialu House of Cards (co ciekawe z powodu licencyjnych zawiłości na polskiej wersji Netfliksa nie jest ona dostępny).

Premiera nowego sezonu przygód Franka Underwooda już jutro. Na razie nie ma jednak wieści co z jego premierą na polskim Netfliksie. Nie wiadomo również czy jeśli pojawi się on w dniu jutrzejszym, to czy będzie miał od razu polskie napisy, lektora lub też własnie dubbing. Jest spora szansa na to, że niestety nie będzie on posiadał polskiej ścieżki dźwiękowej. Dzisiaj odbyła się premiera czwartego sezonu House of Cards. Niestety nie posiada ona ani dubbingu, ani lektora i napisów.. To nie pierwszy taki przypadek. Wystarczy przypomnieć chociażby ostatnią premierę Pełniejszej chaty, która w naszym kraju niestety również nie posiada jeszcze napisów.


Czynni użytkownicy Netfliksa otrzymali możliwość wypełnienia ankiety, w której muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Niektóre z nich są aż nadto trywialne. W ankiecie pytają o wiek, płeć czy zawód. Budowanie i badanie rynku trwa, ale czy idzie to w dobrym kierunku? Jedynym pytaniem, które tak naprawdę mogłoby coś zmienić jest to o dubbing i zmianę podejścia użytkownika do platformy.

Miejmy nadzieję, że na sondowaniu i zadawaniu pytań w ankietach się nie skończy. Na ten moment ludzie płacący za abonament w Netfliksie z pewnością przeżyli małe rozczarowanie z powodu House of Cards.

Źrodło: Twitter


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)