Po prostu kocham kino :)

KONKURS: EVERYMAN w kinie Atlantic [zakończony] 0

15 marca o 19:00 w Kinie Atlantic odbędzie się retransmisja sztuki „Everyman” w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii.

Chiwetel Ejiofor w sztuce Everyman

Sztuka „Everyman” powstała w XV wieku sztuka stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre.

W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski pochodzenia, znany z Oskarowego Zniewolonego. 12 Years a Slave Steve’a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka – musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Czas trwania: ok. 180 min.

KONKURS

Z okazji tego wydarzenia mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania podwójne zaproszenie na retransmisję sztuki „Everyman” w ramach projektu National Theatre Live 15 marca o 19:00 w kinie Atlantic w Warszawie.

ZADANIE KONKURSOWE

1. Napisz komentarz na stronie chociaż jednego filmu w naszym portalu i w zgłoszeniu podaj jego tytuł.

2. Oceń chociaż pięć filmów w naszym portalu w trakcie trwania konkursu i w zgłoszeniu podaj ich tytuły. (Na stronie filmu należy przyznać odpowiednią wg preferencji ilość gwiazdek od 1 do 10).

*Zadanie 1. i 2. można wykonać oceniając i komentując jeden film.

REGULAMIN KONKURSU
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu.
1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:
- tytuł filmu z dodanym komentarzem,
- tytuły ocenionych filmów,
- login na FDb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)
- imię i nazwisko
- w tytule maila proszę wpisać: Everyman

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
4. Na odpowiedzi czekamy do 13.03.2016 do końca dnia. Osoby, które spełnią wszystkie punkty regulaminu i prześlą zgłoszenia jako pierwsze, otrzymają nagrody.
5. Wyniki podamy 14.03.2016 do godziny 19:00 na stronie głównej FDb.pl, laureaci zostaną poinformowani drogą mailową.
6. Nagrody będą do odbioru w dniu seansu w kinie Atlantic.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…