Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Outcast - FOX ogłasza premierę nowego serialu 3

Kanał FOX szykuje się do międzynarodowej premiery pierwszego sezonu serialu Outcast. Premierowy odcinek będzie emitowany na FOX od 3 czerwca w ponad 125 krajach. Jednocześnie serial został przedłużony na drugi sezon.

Outcast jest pierwszą własną produkcją FOX Networks Group. Oparty na komiksie Roberta Kirkmana serial zostanie przeniesiony na mały ekran i wyprodukowany przez wytwórnię FOX International Studios. Pierwszy z 10 premierowych odcinków będzie emitowany od piątku, 3 czerwca, tylko na antenie kanałów FOX w ponad 125 krajach świata. Prawa do emisji w Stanach Zjednoczonych zakupiła stacja Cinemax, która w dniu dzisiejszym podczas festiwalu SXSW, wydała oświadczenie, że premiera serialu odbędzie się 3 czerwca na jej antenie, oraz że nabyła prawa także do drugiego sezonu, którego produkcję także dzisiaj ogłoszono.

O Outcast jest już bardzo głośno. Jest on adaptacją komiksu stworzonego przez Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azacetę, który jest wydawany przez Skybound/Image. Jego głównym bohaterem jest Kyle Barnes, młody mężczyzna, który przez całe życie zmaga się z opętaniem przez złe moce. Wraz z wielebnym Andersonem, kaznodzieją, który walczy z własnymi demonami, Kyle wyrusza w podróż, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. To, co odkryje może nie tylko zmienić jego los, ale także na zawsze odmienić oblicze całego świata.

Zobaczcie zwiastun tego klimatycznego serialu:

W roli Barnesa, bohatera, który szuka zbawienia i odpowiedzi na dręczące go pytania, izoluje się od najbliższych, by nie ranić ich bardziej, występuje Patrick Fugit (Zaginiona dziewczyna). Philip Glenister (Życie na Marsie) wciela się w rolę wielebnego Andersona, kaznodziei z Północnej Wirginii, który wierzy, że jest żołnierzem Pana w wojnie przeciwko panoszącym się na Ziemi złym mocom. Ten hazardzista niestroniący od mocnych trunków jest przekonany, że Bóg nie chciałby, aby ludzie zajmowali się błahostkami. Gabriela Batemana (Stalker) zobaczymy w roli Joshuy Austina, ośmiolatka, który mieszka na drugim końcu rodzinnego miasteczka Kyle’a. Ku przerażeniu jego rodziny, chłopiec sprawia wrażenie jakby był opętany przez demony, ale w jego przypadku jest to coś bardzo szczególnego, co ma związek z Kylem Barnesem.

Pilot serialu został wyreżyserowany przez Adama Wingarda (Gość).

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Bluejohn_26 2016-03-15

Ta data premiery była już znana od jakiegoś czasu, a teraz została jedynie potwierdzona. Za to cieszy, że serial już dostał kolejny sezon. To czy radość się utrzyma okaże się w czerwcu, po premierze serialu.

Proszę czekać…