Reżyser remake'u Kruka zwolniony! 1

W listopadzie zdawało się, że problemy z opóźnieniami remake’u Kruka w końcu odeszły w cień, a cała produkcja zaczęła zmierzać w dobrym kierunku. Reżyser Corin Hardy podpisał nową umowę ze studiem, a zaledwie po kilku miesiącach pojawiły się plotki, że jest gotowy zostawić ten projekt. Produkcja miała się rozpocząć wiosną 2016 roku, po tym jak studio poradzi obie z procedurą upadłościową, ale okazuje się, że projekt ponownie przeżywa kryzys. The Hollywood Reporter ujawniło, że producent Edward R. Pressman złożył pozew do sądu, aby odmówić praw Relativity do wykonania remake’u i jakichkolwiek innych projektów, po tym jak w tajemnicy zwolnili reżysera Corina Hardy'ego.

Edward R. Pressman podpisał z Relativity w 2009 roku umowę, która dawała kierownikowi studia Ryanowi Kavanaugh możliwość wykonania trzech filmów z tej serii. W 2014 roku studio otrzymało trzy lata na rozpoczęcie produkcji, po tym czasie prawa wracają do producenta. Proces pre-produkcji rozpoczął się w sierpniu i to były ostatnie informacje o projekcie.
Producent ujawnił, że reżyser został zwolniony pod koniec stycznia przez nowego dyrektora studia Dana Brunettiego.

Pressman twierdzi, że Dana Brunetti zwolnił reżysera jeszcze zanim oficjalnie przejął władzę w studio. Nikt nie skonsultował z producentem tego działania, a nawet nie poinformował go po fakcie. Sam producent o zwolnieniu dowiedział się przypadkowo, gdy został omylnie włączony do korespondencji pomiędzy Brunettim a agentem Corina Hardy’ego.

Judge Willes zatwierdził plany Dana Brunetti i jego partnera Kavina Spacey o prowadzeniu studia. Co prawda Spacey powiedział, że nie ma "czasu ani potrzebnych środków", aby prowadzić studio. Po licznych spotkania i przesłuchaniu, które jest ustalone na piątkowy poranek, wydaje się, że Kruk pozostaje bez reżysera.

Nawet jeśli reżyser zostanie przywrócony, projekt nie jest gotowy do rozpoczęcia produkcji wiosną. Producenci wciąż muszą znaleźć głównego aktora do roli Erica Dravena, gwiazdy rock’a zabitej wraz z narzeczoną, który zmartwychwstaje po roku, aby odnaleźć zmestę. Jessica Brown Findlay ma zagrać narzeczoną, Shelly, ale jeśli projekt nabierze jeszcze większy opóźnień, to też może się zmienić. Mamy w ogóle nadzieję, że remake Kruka ujrzy światło dzienne?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
CameronPoe 2016-03-17

Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie będą kręcić kolejnych Kruków, bo Kruk jest TYLKO 1 – ten z Brandonem Lee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redox CameronPoe 2016-03-17

@CameronPoe Spokojnie, jeśli nakręcą to nikt Ci nie spali wszystkich kopii z Brandonem Lee. A nuż się uda (chociaż wątpię patrząc na historię tego projektu).

Proszę czekać…