12 interesujących filmów dla młodzieży 1

Seria Igrzysk śmierci dobiegła końca, a Niezgodna wkrótce pojawi się na ekranach po raz ostatni. Biorąc pod uwagę ten fakt, zaczęliśmy się zastanawiać, czy na horyzoncie pojawił się godny następca, który mógłby porwać serca młodej widowni. Oto niektóre propozycje.

Strona 1 z 3

Bum na filmy przeznaczone dla młodych dorosłych rozpoczął się w 2001 roku wraz z premierą Harry'ego Pottera i Władcy Pierścieni: Drużyna pierścienia. Od tej pory zaczęły się pojawiać adaptacja literatury dziecięcej i młodzieżowej z Igrzyskami Śmierci, Zmierzchem i Narnią na czele.

Czy gdzieś na horyzoncie jest kolejny Harry Potter albo Katniss Everdeen? Para taka jak Bella i Edward? Spójrzcie na naszą listę!

12. The BFG

Ten film rozwijał się przez prawie dwie dekady! W końcu Steven Spielberg zajął się adaptacją książki Roalda Dahla (1982). Mark Rylance gra tytułowego giganta, który bierze młodą Sophie (Ruby Barnhill) na misję powtrzymania giganta pożerającego ludzi.

11. Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

Tim Burton miał swoje wzloty i upadki. Jednak reżyser Edwarda Nożycorękiego doskonale wie, jak opowiadać o outsiderach, więc może Miss Peregrine będzie strzałem w dziesiątkę. Film oparty o unikalną kolejkę opowieści i zdjęć Ransoma Riggsa opowiada historię nastoletniego chłopca (Asa Butterfield), który znajduje się na tajemniczej wyspie pełnej dzieci z niesamowitymi mocami. Wszyscy na wyspie żyją pod czujnym okiem Miss Peregrine (Eva Green).

10. A monster calls

To adaptacja powieści Patricka Nessa, która wydaje się o wiele bardziej mroczniejsza niż The BFG. Ta opowieść o chłopcu, który wezwał gigantycznego drzewopodobnego potwora. Jego pojawienie się prowadzi do serii wydarzeń. Film jest wyreżyserowany przez J. A. Bayona (Sierociniec). A na ekranie pojawia się Liam Neeson, Sigourney Weaver and Felicity Jones.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…