Jesse Eisenberg prawie zagrał Riddlera w Batman v Superman 0

Batman v Superman:Świt sprawiedliwości jest już po pierwszych pokazach dla krytyków. Jesse Eisenberg jako Lex Luthor zbiera negatywne opinie. Ciekawe, jakie będą reakcje fanów, ale o tym przekonamy się, kiedy film trafi na ekrany. Wielu uważa, że aktor pasowałby do zupełnie innego bohatera. Wydaje się, że oryginalnie takie były pomysły. Reżyser Zack Snyder potwierdził, że aktor był pierwotnie brany pod uwagę do o wiele mniejszej roli. Z uzyskanych informacji wynika, że mógł to być Riddler.

Producent Charles Roven nie potwierdza tych informacji, mówi jedynie, że była to mała rola. Z ostatnich doniesień wiadomo, że w filmie miały się pojawić takie postaci jak Joker i Riddler. Wiemy, że Joker prawdopodobnie trafiłby w ręce Jareda Leto, który kreuje tego księcia zbrodni w Legionie Samobójców. Oto co powiedział producent o Jesse Eisebergu i jego wyborze do roli Lexa Luthora.

Nie chcemy mówić o tym, jaka to była początkowo rola. Była o wiele mniejsza, ale Jesse był dobry na castingu. Zrobił małą, interesującą rzecz podczas rozmowy, dlatego zaczęliśmy go rozważać do innej roli. Chcieliśmy uwspółcześnić Lexa. Stworzyć postać trochę inną od tych, które widzieliśmy w przeszłości, ale wciąż wiarygodną. Uznaliśmy, że Jesse to dobry wybór.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości jest po brzegi wypełniony postaciami DC Comics. Zack Snyder potwierdził, że wśród nich znajduje się Riddler i Joker. Jeśli przyjrzymy się uważnie, to dostrzeżemy ukłon w stronę obu bohaterów. Zack Snyder tak mówił o decyzji wycięcia tych postaci:

Joker i Riddler byli bardzo blisko pojawienia się w filmie. Rozmawialiśmy o tym bardzo dużo z Chrisem Terrio i doszliśmy do wniosku, że ich obecność jest wyczuwalna w filmie. Nie chciałem jednak zwracać na nich dużej uwagi. Szczerze, potrzebowałem więcej czasu, aby skupić się na zrozumieniu konfliktu między Batmanem i Supermanem.

Może w takim razie Jesse Eisenberg pojawi się jako Riddler w kolejnych filmach? To brzmi prawdopodobnie. Na razie jednak zobaczymy go jako Lexa Luthora. A co Wy o tym myślicie? Uważacie, że aktor dobrze wypadnie w tej roli czy może widzielibyście kogoś innego na jego miejscu?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Redox 2016-03-26

Podobno gra Eisenberga w filmie przywołuje rolę Jima Carreya, więc może była to jakaś inspiracja (chociaż dość kiepska, bo "Batman Forever" był bałaganem).

Proszę czekać…