Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Premiery w kwietniu na FOX i FOX Comedy 3

W kwietniu kanał FOX przygotował dla swoich fanów niezwykle interesujące propozycje. Widzowie zobaczą jedną z największych i najważniejszych premier tej wiosny – trzymający w napięciu dreszczowiec 22.11.63, kolejne propozycje to serial Posłaniec gniewu oraz 2. sezon pełnego politycznych i rodzinnych intryg serialu pt. Tyran. Z kolei na antenie FOX Comedy znowu rządzić będą Johnsonowie. Powraca serial Czarno to widzę (sezon 2)!

James Franco jako Jake Epping alias Jake Amberson w serialu 22.11.63

Strona 1 z 4

22.11.63 (11.22.63), sezon 1 (9 odcinków po 60 minut)

Trzymający w napięciu dreszczowiec 22.11.63 to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych premier serialowych tej wiosny. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Dallas ‘63, autorstwa mistrza literatury grozy i fantastyki Stephena Kinga.

Główny bohater – Jake Epping (James Franco) to z pozoru niczym niewyróżniający się, zblazowany nauczyciel, któremu nie udaje się osiągnąć sukcesu na żadnym polu. Żona postanowiła ułożyć sobie życie u boku innego mężczyzny, praca nauczyciela nie sprawia mu przyjemności, a książka, którą planował wydać, okazała się totalną klapą. Gdy wydaje się, że już nic ciekawego w życiu go nie spotka, przyjaciel Al Templeton (Chris Cooper) pokazuje mu portal czasowy i powierza misję. Epping ma uniemożliwić zamach na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

James Franco jako Jake Epping

Jake Epping wyrwany ze współczesności, przenosi się do lat 60. by powstrzymać zamachowca i uratować życie prezydenta. Jednak, próbując zapobiec tragedii, będzie musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Największymi przeszkodami na drodze Jake’a okażą się: Lee Harvey Oswald (Daniel Webber), domniemany zabójca prezydenta Stanów Zjednoczonych, przeszłość, która wcale nie chce zostać zmieniona oraz rodząca się miłość. Czy bohaterowi uda się zmienić bieg historii? Jakie skutki może przynieść manipulowanie czasem?

W serialu, poza Jamesem Franco, zobaczymy między innymi Cherry Jones w roli Marguerite Oswald, matki Lee Harveya Oswalda, Sarah Gadon jako Sadie Dunhill, Lucy Fry, wcielającą się w rolę Mariny Oswald, żony Lee oraz George'a McKaya.

James Franco i Sarah Gadon

Producentem serialu 22.11.63 jest J.J. Abrams, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich twórców w branży filmowej. Wyreżyserował m.in. Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, W ciemność: Star Trek, Mission: Impossible III. Wyprodukował także wiele hitów, m.in. serial Zagubieni, siódmą część gwiezdnowojennej sagi Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy oraz nagrodzonego Oscarem 2010 za najlepszą charakteryzację filmu fabularnego Star Trek.

Drugim producentem serialu 22.11.63 jest powieściopisarz, mistrz grozy Stephen King. Książka, na podstawie której powstał serial z Jamesem Franco w roli głównej, Dallas ‘63 w błyskawicznym tempie stała się bestsellerem.

Proza mistrza horroru ma opinię trudnej do wiernego przełożenia na język filmu, ale w tym przypadku sam autor włączył się w produkcję, która przenosi widza w lata sześćdziesiąte XX wieku. To jeden z wielu powodów, dla których warto oglądać 22.11.63.

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 11 KWIETNIA, GODZ. 22:00
Emisja w poniedziałki o godz. 22:00 na FOX

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…