na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Chirurg rezygnuje z walki o Emmy 0

Isaiah Washington wycofał się z wyścigu o nagrodę Emmy po tym, jak w październiku 2006 obraził kolegę z planu, wypowiadając się na temat jego orientacji seksualnej.

Znany przede wszystkim jako Dr Burke z Chirurgów, Isaiah Washington, poinformował wczoraj, że rezygnuje z walki o nagrodę Emmy. Decyzję tę podjął po tym, jak w październiku ubiegłego roku swą wypowiedzią wykazał homofobiczne skłonności, używając wobec kolegi (T.R. Knight) obraźliwego określenia. Washington stwierdził, że dalsze ubieganie się o Emmy jest bezcelowe, gdyż doskonale wie, że nie ma praktycznie żadnego poparcia wśród jurorów. Jako jedyny z obsady serialu nie będzie brany pod uwagę przy przyznawaniu nagród.
Przypomnijmy. W październiku ubiegłego roku podczas kłótni na planie z Patrickiem Dempseyem, Washington użył karygodnego słowa, określając nim T.R. Knigtha. Nie ukrywający orientacji homoseksualnej Knight sam ujawnił sprawę.

Washington dostał najpierw upomnienie od stacji ABC, a potem naganę za użycie tego słowa ponownie, gdy zdarzeniu zaprzeczał. Stacja ABC dostała także petycję o zwolnienie z obsady aktora, na której znalazło się ponad 9000 podpisów. Jego kontrowersyjną wypowiedź potępiły niemal wszystkie amerykańskie stowarzyszenia gejów i lesbijek oraz przede wszystkim widzowie. Aktor postanowił skorzystać z terapii pomagającej w kontrolowaniu agresji. W marcu zagrożone też były jego negocjacje kontraktowe, media wówczas donosiły jakoby nie miał dostać podwyżki.

Isaiah Washington urodził się i wychował w Houston. Zanim rozpoczął studia aktorskie, przez cztery lata służył w amerykańskiej Air Force. Pierwszy raz na ekranie pojawił się jako Hustler w Strictly Bussines(1991). Później pojawił się w Handlarzach (1993), Ślepym zaułku (1995), Dziewczynie nr 6, Panu i Pani Loving. Wszystkie cztery role, które zagrał w filmach Spike'a Lee zostały przez krytyków przyjęte bardzo dobrze. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola dr. Burke'a w Chirurgach.

!http://gfx1.fdb.pl/dyv6ds(Isaiah Washington a planie )!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Anitka masz calkowita racje :) i dlatego uwielbiam serial South Park :) ktory pietnuja cala amerykanska POPRAWNOSC POLITYCZNA !! :) z talibow zreszta tez sie smiali ;) Polska to jednak bardzo dziwny kraj – bo u nas Minister Edukacji Narodowej moze obrazac homoskesulaistow ! a w USA za takie cos kazdy polityk skonczylby kariere ! daleko nam jeszcze to demokracji ktora akceptowalaby mniejszosc …

Trikster

szczerze to jeszcze sie nie spotkalem, jakoby polityk mowil "pedał". Jest to słowo ogólnie uznane za obraźliwe.

Anita_Nowakowska

Wydarzenie to daje doskonały obraz tego co w USA spotyka osoby publiczne, które chociażby wypowiedzą jedno słowo "nie tak".
Świetnie pasuje do weekendowej dyskusji na temat jednego z angielskich filmów oraz zbliżającej się paradzie równości. To w ubiegłym roku chciano zakazać jej organizacji?
Żałować czy cieszyć się, że podobnych objawów nie ma w Polsce? Przecież gdyby zwalniali każą publiczną osobę za tego typu wypowiedzi, to trzeba by było zdymisjonować chyba z połowę rządu ;)

A swoją drogą zastanawia mnie czy Amerykanie uczuleni są tylko na punkcie homoseksualistów. Wątpię czy jeżeli ktoś rzuciłby bujną wiązankę na temat chociażby Talibów, to spotkałoby się z podobnymi protestami. Może łatwiej i chwalebniej jest popierać spore grono, które walczy o swoje prawa, o traktowanie je jak resztę społeczeństwa, aniżeli ganić za postępki względem osób powszechnie kojarzonych ze złem.

majron

a witamy :)

Trikster

a dziękuję za powitanie, nie powiem, bardzo to miłe :D

Proszę czekać…