Chirurg rezygnuje z walki o Emmy

Isaiah Washington wycofał się z wyścigu o nagrodę Emmy po tym, jak w październiku 2006 obraził kolegę z planu, wypowiadając się na temat jego orientacji seksualnej.

Znany przede wszystkim jako Dr Burke z Chirurgów, Isaiah Washington, poinformował wczoraj, że rezygnuje z walki o nagrodę Emmy. Decyzję tę podjął po tym, jak w październiku ubiegłego roku swą wypowiedzią wykazał homofobiczne skłonności, używając wobec kolegi (T.R. Knight) obraźliwego określenia. Washington stwierdził, że dalsze ubieganie się o Emmy jest bezcelowe, gdyż doskonale wie, że nie ma praktycznie żadnego poparcia wśród jurorów. Jako jedyny z obsady serialu nie będzie brany pod uwagę przy przyznawaniu nagród.
Przypomnijmy. W październiku ubiegłego roku podczas kłótni na planie z Patrickiem Dempseyem, Washington użył karygodnego słowa, określając nim T.R. Knigtha. Nie ukrywający orientacji homoseksualnej Knight sam ujawnił sprawę.

Washington dostał najpierw upomnienie od stacji ABC, a potem naganę za użycie tego słowa ponownie, gdy zdarzeniu zaprzeczał. Stacja ABC dostała także petycję o zwolnienie z obsady aktora, na której znalazło się ponad 9000 podpisów. Jego kontrowersyjną wypowiedź potępiły niemal wszystkie amerykańskie stowarzyszenia gejów i lesbijek oraz przede wszystkim widzowie. Aktor postanowił skorzystać z terapii pomagającej w kontrolowaniu agresji. W marcu zagrożone też były jego negocjacje kontraktowe, media wówczas donosiły jakoby nie miał dostać podwyżki.

Isaiah Washington urodził się i wychował w Houston. Zanim rozpoczął studia aktorskie, przez cztery lata służył w amerykańskiej Air Force. Pierwszy raz na ekranie pojawił się jako Hustler w Strictly Bussines(1991). Później pojawił się w Handlarzach (1993), Ślepym zaułku (1995), Dziewczynie nr 6, Panu i Pani Loving. Wszystkie cztery role, które zagrał w filmach Spike'a Lee zostały przez krytyków przyjęte bardzo dobrze. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola dr. Burke'a w Chirurgach.

!http://gfx1.fdb.pl/dyv6ds(Isaiah Washington a planie )!


Łukasz N.
na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.