http://vimeo.com/mironkundzicz

Bates w Revolutionary Road 0

Znana aktorka Kathy Bates dołączyła do obsady dramatu Revolutionary Road.

Główne role zagrają Leonardo DiCaprio (Człowiek w żelaznej masce) i Kate Winslet (Chłopak na dworze króla Artura), z którymi Bates spotkała się na planie Titanica, Jamesa Camerona (Obcy – Decydujące starcie).

Kathy Bates w filmie Schmidt 2002Kathy Bates w filmie Schmidt 2002

Reżyseruje Sam Mendes (Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej). Scenariusz napisze Justin Haythe (Rozrachunek) i będzie on adaptacją powieści Richarda Yatesa z 1961 roku.

W pozostałych rolach zagrają David Harbour (Tajemnica Brokeback Mountain), Michael Shannon (Bez przedawnienia) i Zoe Kazan (In the Valley of Elah).

Fabuła filmu ma opowiadać o parze mieszkającej na przedmieściach Connecticut, której udany związek, zamienia się w niekończące się sprzeczki, zazdrości i wzajemne obwinianie się.

Bates wcieli się w postać pani Givings, która sprzeda parze ich dom i pokaże im miasto. Harbour zagra Shepa Campbella, sąsiada pary. Shannon wcieli się w syna Pani Givings, a Kazan zagra Maureen, sekretarkę postaci granej przez DiCaprio, z którym zacznie romansować.

Scott Rudin (Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu), John Hart (Dom na krańcu świata), Bobby Cohen (Wyznania gejszy) i Mendes, będą producentami filmu, a David Thompson (Ostateczne rozwiązanie), Henry Fernaine i Marion Rosenberg (Człowiek widmo), będą producentami wykonawczymi. Zdjęcia mają się rozpocząć w Nowym Jorku w czerwcu.

Kathy Bates urodziła się w Memphis. Znana jest z ról w filmach Misery, Barwy kampanii, Schmidt, Smażone zielone pomidory czy Titanic. Była trzykrotnie nominowana do Oscara i zdobyła go raz, za rolę w Misery. Poza tym trzykrotnie zdobyła American Comedy Award i Blockbuster Entertainment Award oraz dwukrotnie Złotego Globa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trikster

Film z tą aktorką na pewno warto zobaczyć.

Proszę czekać…