"May the Force Be With You"

Rob Zombie mówi o Halloween 0

Reżyser remake'u Halloween – Rob Zombie, odpowiedział na blogu w portalu MySpace na kilka pytań, które od dłuższego czasu zadają fani filmu.

1. Czy Jamie Lee Curtis pojawi się w Halloween, chociażby w jakiejś małej roli?

Richard Lynch, Sheri Moon i Rob Zombie, Malcolm McDowell na planie Halloween 2007Richard Lynch, Sheri Moon i Rob Zombie, Malcolm McDowell na planie Halloween 2007

Rob Zombie: Nie, Jamie Lee Curtis nie pojawi się w tym filmie. Myślę, że jako aktorka jest wspaniała, ale uważam również, że jej obecność mogłaby zniszczyć rzeczywistość filmu.

2. Czy John Carpenter w jakikolwiek sposób pracował nad remake'iem?

R: Nie, myślę że brak obecności Johna na planie dobrze wpłynął na przekazanie mojej wizji filmu.

3. Danielle Harris gra postać Annie, czy wcześniej pojawiła się jakaś myśl, aby wcieliła się w postać Laurie?

R: Nie, Danielle nigdy nie chciała grać Laurie. Ona zawsze była fanką oryginalnej postaci Annie i chciała stworzyć ją na nowo.

4. Ile, jeśli w ogóle, zostało użytej techniki CGI podczas tworzenia filmu?

R: W tym filmie nie została użyta technika CGI w jakikolwiek sposób. Wszystko robiliśmy w stylu old school.

5. Wiemy, że Mechaniczna pomarańcza to jeden z twoich ulubionych filmów. Jak udało ci się zatrudnić Malcolma DcDowella i jakie to był uczucie pracować razem z nim na planie?

R: Jestem wielkim fanem Malcolma i tak, Mechaniczna pomarańcza jest moim ulubionym filmem. Malcolm był bardzo otwarty na współpracę. Każdego dnia dawał z siebie 100% i stworzył odświeżoną wersję Loomisa w taki sposób, że zapewne wszystkich was pozytywnie zaskoczy.

6. Jak wpłynęło na twoją pracę prowadzenie blogu i informowanie ich o różnych nowinach związanych z filmem? Czy wtłaczałeś w film podpowiedzi fanów? Jak to wpłynęło na twoją prace jako reżysera?

R: Nie, jako reżyser musisz trzymać się swojej wizji i nie ulegać presji otoczenia. Uwielbiam fanów, ale na nieszczęście fani zazwyczaj wysuwają własne domysły i rozpowszechniają je w internecie, to nie jest dobre.

7. Wiemy, że kręciłeś film na tych samych ulicach co oryginał. Czy jakiekolwiek domy z oryginały pojawią się w tym filmie?

R: Tak, kręciłem w Pasadenie wokół tych samych miejsc co oryginał. W kilku scenach, na drugim planie, będziecie mogli zobaczyć kilka tych sławnych domów.

8. Czy pracowałeś z kimś, kto brał udział w pracach nad oryginałem i czy w jakikolwiek sposób chciałeś odwzorować stare sceny?

R: Nie, nie rozmawiałem z nikim. Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie próbowałem robić tego tak jak jest woryginale. Ten film jest świeży, nie jest kopią.

9. Są jakieś plany odnośnie następnych części Halloween? Jeśli tak, to kiedy powstaną i czy podejmiesz się ich reżyserowania?

R: Jestem pewien, że jeśli film odniesie sukces, powstaną następne części, ale jak do tej pory nie myślałem jeszcze o tym.

10. Dlaczego wybrałeś Halloween do stworzenia na nowo? Jest przecież mnóstwo innych filmów, dlaczego właśnie Halloween?

R: Nie wybrałem Halloween. To Halloween wybrało mnie.

Obsada Halloween 2007Obsada Halloween 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Trikster

jest horrorem numer jeden i na pewno się do kina nie wybiorę. Pewnie teraz odezwą się głosy, mówiące, że jestem szalony czy coś :D Szanuje Wasze, uszanujcie moje zdanie :D

Timothy

no ja to na ten przykład nie moge się doczekać. moze dlatego, że 'halloween' carpentera to dla mnie horror numer jeden ;]]

NeverGiveUp

Nie mogę się doczekać tego filmu, teaser jest super :-)

Proszę czekać…